Lifestyle

Przygotowania do ślubu – jak nie zwariować?

Przygotowania do ślubu

Terje Sollie z Pexels

Ślub to dla wielu kobiet długo wyczekiwany dzień, zależy nam na tym, aby miał wyjątkową oprawę. Niestety, perspektywa nadchodzącej uroczystości często nas nie tylko cieszy, ale też przeraża. Choć ślub jest radosnym wydarzeniem, to może generować silny stres. W naszym artykule podpowiadamy, jak powinny wyglądać przygotowania do ślubu, aby nie dać się zwariować.

Spis treści:

  1. Jak przygotowania do ślubu generują stres?
  2. Sposoby na stres – musisz znaleźć swój!
  3. Porównywanie się z innymi nie działa korzystnie na samoocenę!
  4. Przygotowania do wesela. Postaw na regularną aktywność fizyczną!
  5. Stres przed ślubem a problemy z cerą
  6. Jak przygotować ciało na wesele?

Jak przygotowania do ślubu generują stres?

Przygotowania do ślubu ułatwiają wiele spraw. Gdy wszystko sobie drobiazgowo zaplanujemy i wynajmiemy odpowiednich specjalistów, to istnieje większa szansa, że uzyskamy efekt zgodny z naszymi oczekiwaniami. Z drugiej strony im mocniej przywiązujemy się do planu, tym bardziej przeżywamy każde odstępstwo od założonego scenariusza. Zresztą ta zasada często też obowiązuje w codziennym życiu. Np. zaplanowałaś sobie, że będziesz korzystać z pięknej, sierpniowej aury, by zawczasu nacieszyć się latem przed nadejściem przygnębiającej jesieni. Niestety, los przygotował dla ciebie deszczowe dni, które kojarzą się ze znienawidzonym listopadem. Im bardziej przywiązałaś się do perspektywy wypadów nad jezioro, tym gorzej radzisz sobie z załamaniem pogody. Ta sama zasada obowiązuje przy weselach. Musimy pogodzić się z tym, że utraciłyśmy poczucie kontroli. Nie na wszystko mamy wpływ. Im większą elastyczność psychologiczną w sobie wykształcimy, tym lepiej zniesiemy ewentualne potknięcia i niedociągnięcia podczas wesela.

Sposoby na stres – musisz znaleźć swój!

Jak wcześniej wspominałyśmy, przygotowania do ślubu są dość stresujące. W związku  z tym musimy nauczyć się sposobów na rozładowanie napięcia nerwowego. Czasem przyszłej pannie młodej pomoże joga, kiedy indziej potrzebuje ona intensywnego wysiłku fizycznego albo rozmowy z przyjaciółką. Musisz sama określić, co najbardziej pomaga ci w stresujących sytuacjach i wdrożyć to w życie.

Porównywanie się z innymi nie działa korzystnie na samoocenę!

Przeglądanie zdjęć ślubnych innych osób może wydawać się dość inspirującym zajęciem. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób można wyzwolić w sobie nadmierne oczekiwania. Np. widzisz, że na weselu znanej influencerki wszyscy dobrze bawili się na parkiecie. Zatem, gdy u ciebie część osób będzie podpierała ściany, możesz uznać, że zawiodłaś jako organizatorka, bo nawiązałaś współpracę z niewłaściwym zespołem czy DJ-em. Porównywanie się z innymi, z ich możliwościami finansowymi oraz organizatorskimi, często wypada negatywnie dla nas. Np. widzisz, że znaną aktorkę do ołtarza prowadził ojciec. Ty swojego nie chcesz widzieć na swoim ślubie, bo nadużywa alkoholu.  Pamiętajmy o tym, że inni w mediach społecznościowych pokazują najpiękniejsze obrazy, które nierzadko zostały wyreżyserowane na potrzeby pokazania się z jak najlepszej strony.

Przygotowania do wesela. Postaw na regularną aktywność fizyczną!

Drakońska dieta odchudzająca nie tylko może okazać się nieskuteczna, ale też obciążająca organizm i prowadząca do niedoboru ważnych substancji odżywczych. Często ich niedostateczna podaż wywołuje wypadanie włosów lub wysyp niedoskonałości na twarzy. Warto o tym pamiętać. Najlepsze rezultaty przynosi regularna aktywność fizyczna. Przyszłym pannom młodym zaleca się trening cardio, który stanowi umiarkowany i dłuższy wysiłek, vide spacer.

Stres przed ślubem a problemy z cerą

Trądzik lub atopowe zapalenie skóry to twoja zmora? Przed weselem zapewne pragniesz jakoś poradzić sobie z problemem. Każda panna młoda pragnie wyglądać zjawiskowo w dniu, gdy mówi sakramentalne tak.  Pryszcze czy suche płaty skóry potrafią odebrać pewność siebie i zaniżyć samoocenę. Działania na własną rękę mogą zakończyć się jeszcze większą katastrofą. Polecamy konsultację z dermatologiem lub kosmetologiem. Specjalista ułożony właściwy plan pielęgnacji dopasowany do potrzeb twojej cery.

Jak przygotować ciało na wesele?

Szczotkowanie ciała stało się ostatnio bardzo modne. Gdy przeprowadzamy je na sucho, pozbywamy się martwego naskórka i poprawiamy krążenie. W rezultacie lepszy przepływ limfy skutkuje odprowadzaniem toksyn. A pobudzone krążenie krwi skutkuje lepszym odżywieniem cery. Szczotkowanie ciała pomaga też w redukcji cellulitu. Aby twoje ciało wyglądało zjawiskowo, sięgnij także po balsam, który dogłębnie je nawilży.

Dodaj komentarz