Dlaczego warto poznawać ludzi w realu a nie na portalach randkowych

Od kilku lat portale randkowe cieszą się rosnącą popularnością. Pozwalają łatwo nawiązać kontakt z wieloma osobami.  Tylko czy ma to sens? Dlaczego warto poznawać ludzi w realu a nie na portalach randkowych?

W realu od razu czujesz chemię

Portale randkowe nie oddają w żaden sposób chemii. Za atrakcyjnym zdjęciem może stać koleś, który wygląda zgoła inaczej w realu. Kradzież cudzych zdjęć jest w sieci na porządku dziennym. Na dodatek nigdy nie wiadomo, czy nie piszesz z podstarzałym dziadkiem, żonatym facetem szukającym zdrady, jakimś psycholem etc.  Tygodniami możesz robić sobie nadzieję, a do spotkania nigdy nie dojdzie. Nawet jak poszczęści ci się i pójdziecie na randkę, czar szybko pryśnie. Na ulicy po prostu widzisz atrakcyjnego kolesia, podoba ci się jego wygląd, sposób poruszania, uśmiech, ton głosu czy zapach potu i po prostu czujesz, że to właściwy mężczyzna na randkę. Nie wystawiasz się na portalu niczym towar do wzięcia, twoja samoocena na tym nie cierpi, lecz zwyżkuje.

W prawdziwym życiu możesz szybko ocenić daną osobę

Jak spotykasz go w autobusie, to szybko oceniasz, z kim masz do czynienia. Czy ten facet nie ma zamglonego wzroku niczym narkoman, nie jest dziwnie pobudzony etc. Na dodatek widzisz i oceniasz jego mowę ciała, a ta dostarcza wielu przydatnych informacji na temat drugiej osoby.

Często poznajemy partnera przez naszych znajomych

Na dodatek randki w realu są bezpieczniejsze. Zazwyczaj umawiamy się na nie z osobą poznaną przez wspólnych znajomych czy w miejscu pracy. W rezultacie wiemy,  że nie jest to psychopata, który nas zgwałci i zabije.

Wszystko odbywa się naturalnie

Gdy poznajemy kogoś w realu, nie czujemy się jak desperatki. To wszystko dzieje się bardzo naturalnie i jest podyktowane chemią, która się zrodziła.  Gdy widzimy jego zainteresowany wzrok, czujemy się mega atrakcyjne. Nasza samoocena gwałtownie wzrasta.

Skupiasz się tylko na jednej osobie, łatwiej podjąć ci decyzję

Osoby, które nigdy nie korzystały z portali randkowych, nie cierpią z powodu nadmiaru opcji, co utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Po prostu spotykają fantastyczną osobę, której nie znały nigdy wcześniej i umawiają się na randki, po których są pewne, że chcą z nią być. Nie mają w rezultacie problemu z podejmowaniem decyzji. Użytkownicy portali randkowych pozostają samotni latami, bo mają do wyboru tylu kandydatów na partnera, że boją się zdecydować na jednego i stracić szansę na poznanie jeszcze lepszej opcji.