klinika BeautymeD

Medycyna estetyczna otwiera przed nami wiele możliwości.  Jak wybrać odpowiedni zabieg?  Dr Krzysztof Miracki, który jest założycielem kliniki BeautymeD, odpowiada na pytania użytkowników.

Jakie zabiegi przeprowadza się z wykorzystaniem światła LED?

Dr Krzysztof Miracki: Lampy Triwings wykorzystywane są do światłolecznictwa oraz znajdują zastosowanie w walce z wieloma dolegliwościami. Fale świetlne emitowane przez diody LED przenikają skórę i poprawiają mikrokrążenie, pobudzają procesy syntezy kolagenu i elastyny, a także polepszają odżywianie komórek. Naświetlanie lampą Triwings redukuje ilość wolnych rodników, a tym samym opóźnia procesy starzenia się skóry. Światło LED stosuje się do leczenia dolegliwości skórnych m.in: łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, bielactwa, rozstępów, trądziku pospolitego i różowatego. Zastosowanie naświetlań po zabiegach laserowych oraz iniekcyjnych medycyny estetycznej zmniejsza natężenie pozabiegowych efektów niepożądanych takich jak np: obrzęk, zaczerwienienie czy zasinienie. Urządzenie Triwings przyspiesza także gojenie owrzodzeń, oparzeń i ran pooperacyjnych. Fototerapię stosować można również do stymulacji porostu włosów przy łysieniu i nadmiernej utracie owłosienia, a także do łagodzenia dolegliwości bólowych towarzyszących różnym schorzeniom – dzięki polaryzacji i depolaryzacji włókien nerwowych.

Czy po zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych może pojawić się ból głowy?

Dr Krzysztof Miracki: Po zabiegach z wykorzystaniem fal radiowych nie powinny pojawiać się takie dolegliwości. Ból głowy, który wystąpi po zabiegu nie powinien być kojarzony z zabiegiem.

Ilu seriom zabiegu Infini – termolifting RF należy się poddać, aby uporać się z problemem nadmiernej potliwości?

Dr Krzysztof Miracki: Zabieg Infini wykorzystujący fale radiowe – RF jest skutecznym sposobem walki z nadmierną potliwością. Zalecana ilość zabiegów to minimum 3 w serii wykonywanych w ok 6 tygodniowych odstępach. Ilość zabiegów gwarantująca zadowalający efekt jest jednak indywidualnie zmienna. U pacjentów ze znacznym problemem nadpotliwości pach konieczne może być wykonanie nawet 5-6 zabiegów.

klinika BeautymeD

Ostatnio pojawiły się informacje o zabiegach z wykorzystaniem organicznego kwasu hialuronowego NEAUVIA. Jak uzyskano ten innowacyjny preparat?

Dr Krzysztof Miracki: Preparat składa się z kilku czynników: kwasu hialuronowego, czynnika sieciującego PEG oraz hydroksyapatytu.

Czystość kwasu hialuronowego jest ogromnie ważna by móc stosować go u ludzi. Innowacyjność preparatu Neauvia polega na tym, że jako jedyny jest ekologiczny i naturalny oraz nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ kwas hialuronowy uzyskiwany jest przy użyciu bakterii Bacillus subtilis, która wydziela go bezpośrednio do podłoża w trakcie specjalnego procesu oczyszczania. W przypadku preparatów stosowanych przez niektórych producentów technologii, gdzie kwas produkowany jest przez bakterie Streptococucus, osadza się on w postaci zewnętrznych kapsułek w ścianie komórkowej i trzeba dokonywać ekstrakcji organicznymi rozpuszczalnikami, co może stanowić pewne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

W preparacie występuje również hydroksyapatyt, który pobudza tkanki do produkcji kolagenu oraz polimer PEG – środek sieciujący, jeden z pierwszych czynników stabilizujących, który w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych nie prowadzi do powstania szkodliwych substancji, mogących wywoływać niepożądane reakcje.

Zobacz profil eksperta na portalu Zadbajosiebie.pl