Strefa Pacjenta

Depilacja woskiem – skuteczna metoda na zbędne owłosienie

Depilacja woskiem

pixabay

Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie usunąć niechciane owłosienie? Wypróbuj depilację woskiem, która pozwala cieszyć się gładkim ciałem przez miesiąc. Aby zabieg przyniósł pożądany efekt, warto odpowiednio się do niego przygotować. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed depilacją!

Pierwsze golenie miejsc intymnych – w domu, czy u kosmetyczki?

Jeśli dotychczas nie usuwałeś włosków z obszarów bikini, najprawdopodobniej zastanawiasz się, czy możesz zrobić to samodzielnie, czy lepiej udać się do specjalistki. Na pierwsze golenie miejsc intymnych warto umówić się do doświadczonej kosmetyczki. Dzięki temu nie tylko będziemy zadowoleni z efektu, lecz także zminimalizujemy ryzyko podrażnień. Pierwszy zabieg jest zawsze najtrudniejszy, często towarzyszy mu lęk lub skrępowanie, a skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona. Z czasem będzie lepiej, dlatego warto się przełamać.

Aby zmniejszyć dyskomfort, zadbaj o to, żeby włoski miały odpowiednią długość – najlepiej 5-10 mm. Załóż luźną, bawełnianą bieliznę, która nie będzie Cię uciskać, ani opinać. W dniu zabiegu umyj okolice intymne sprawdzonym preparatem. Nie stosuj natomiast nowych kosmetyków, w przeciwnym razie możesz podrażnić skórę. Kilka dni przed depilacją zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznej, nie opalaj się na słońcu, ani w solarium. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko podrażnień.

Depilacja woskiem krok po kroku – wskazówki dla początkujących

Jeśli do tej pory nie korzystałeś z takich zabiegów, możesz się trochę stresować przed wizytą u kosmetyczki. Aby zaoszczędzić Ci niepotrzebnych nerwów, przedstawiamy, jak wygląda depilacja woskiem krok po kroku. Zapytaj kosmetyczkę, czy korzysta z twardego, czy miękkiego włosku. Chociaż pierwsza metoda zajmuje więcej czasu, towarzyszy jej mniejszy dyskomfort.

Najpierw kosmetyczka podgrzeje preparat, a następnie nałoży go drewnianą szpatułką na wybrane partie ciała. Jeśli zdecydujesz się na miękki wosk, przyklei na niego pasek fizelinowy. W przypadku metody bezpaskowej nie musi na niego nic aplikować. Kiedy wosk zastygnie, zrywa go szybko i pewnie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Aby zapobiec podrażnieniom po depilacji, powstrzymaj się od opalania i wizyty w saunie na kilka dni przed zabiegiem. Nie stosuj tłustych kremów i balsamów przed wizytą u kosmetyczki, w przeciwnym razie wosk nie przyklei się dobrze do skóry. Zanim umówisz się na depilację, sprawdź swój kalendarzyk miesiączkowy. Zrezygnuj z wizyty w czasie menstruacji, a także na kilka dni przed, ponieważ możesz wtedy odczuwać większy dyskomfort.

Depilacja woskiem – przeciwwskazania

Zabiegu nie powinno wykonywać się u osób, które mają problem z pękającymi naczynkami, żylakami lub krzepliwością krwi. Nie można go też przeprowadzić w przypadku alergii na wosk, świeżej opalenizny, stanów zapalnych i ropnych, owrzodzenia. Ważne jest, aby włoski miały odpowiednią długość, najlepiej 0,5-1 cm. Dzięki temu efekt gładkiej skóry utrzyma się przez około 4 tygodnie.

Zabiegu nie wykonuje się u ciężarnych ani u pacjentów z łuszczycą, padaczką lub cukrzycą. Depilacja woskiem – przeciwwskazania nie ograniczają się do wspomnianych wcześniej sytuacji, nie można jej również przeprowadzić w przypadku:

  • świeżych ran,
  • aktywnych alergii skórnych,
  • zapalenia żył,
  • gorączki,
  • obrzęków,
  • ubytków skórnych.

Peeling cukrowy – jak go stosować?

Na 2-3 dni przed depilacją woskiem warto wykonać peeling cukrowy, szczególnie w miejscach, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Pamiętaj, żeby zachować kilkudniową przerwę przed zabiegiem, dzięki czemu dasz odpocząć skórze. Proponowany zabieg wspaniale ją złuszczy, wygładzi i nawilży, a przy okazji usunie martwy naskórek. Dzięki temu depilacja przebiegnie szybko i niemal bezboleśnie, a efekt utrzyma się dłużej. W ten sposób możemy też zapobiec wrastaniu włosków po woskowaniu.

Aby cieszyć się gładką, nawilżoną skórą, warto stosować peeling raz w tygodniu. Wystarczy, że połączymy 2 łyżeczki cukru trzcinowego z 5 łyżeczkami oliwy z oliwek. Nakładamy peeling na skórę, dobrze masujemy, aż się rozpuści. Teraz czekamy kilka minut, a na koniec dokładnie płuczemy ciepłą wodą. Jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie domowych kosmetyków, możemy kupić gotowy produkt. Stosujemy go tak samo, jak wspomnianą wcześniej mieszankę.

Dodaj komentarz