Holistyczna pielęgnacja twarzy
Soheil Kmp z Pexels

Zmarszczki powstają wraz z wiekiem i stanowi to naturalną kolej rzeczy. Oczywiście tempo starzenia się skóry jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Zależy od genów odziedziczonych po przodkach oraz od wpływu czynników zewnętrznych i prowadzonego stylu życia. Holistyczna pielęgnacja twarzy stanowi jeden ze sposobów na zmarszczki. Co kryje się pod tym określeniem?

Spis treści:

  1. Jak spowolnić powstawanie zmarszczek?
  2. Jaka powinna być odpowiednia pielęgnacja twarzy?
  3. Masaż twarzy, czyli holistyczna pielęgnacja twarzy sposobem na zmarszczki
  4. Taping twarzy, czyli sposób na poprawę owalu twarzy
  5. Joga twarzy
  6. Zdrowa dieta to zdrowa cera
  7. Dlaczego warto sięgnąć po szczoteczki soniczne?

Jak spowolnić powstawanie zmarszczek?

Powstawanie zmarszczek można spowolnić, sięgając po odpowiednie kosmetyki anti aging oraz zabiegi odmładzające. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, zapewniamy naszej skórze optymalny poziom nawilżenia, promienny wygląd i jednolity odcień. To z pewnością dodaje nam atrakcyjności i odejmuje lat. Warto zatem wdrożyć holistyczną pielęgnację twarzy.

Jaka powinna być odpowiednia pielęgnacja twarzy?

Zapewne nie raz słyszałaś, że holistyczne podejście przynosi najlepsze rezultaty. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, wszak dzięki niemu działamy na wielu obszarach, na czym tylko nasza cera zyskuje. Potrzebuje ona nie tylko odpowiednich kosmetyków anti aging, ale też masażu twarzy, właściwie skomponowanej diety uzupełnionej o stosowne suplementy diety. Tylko działając całościowo, można poprawić stan cery. Na nic najlepsze kosmetyki przeciwzmarszczkowe, jeśli pijemy zbyt mało wody lub jemy wyłącznie produkty wysoko przetworzone, które wywołują stany zapalne skóry.

Masaż twarzy, czyli holistyczna pielęgnacja twarzy sposobem na zmarszczki

Zapewne nie raz słyszałaś, że masaż twarzy potrafi zdziałać cuda. Warto jednak polecić go specjaliście, który wie, jakie obszary uciskać i w jaki sposób przeprowadzać ten proces.  Masaż kobido, który ostatnio cieszy się rosnącą popularnością, pozwala pozbyć się opuchlizny z twarzy, która stanowi efekt zatrzymywania się limfy. Odpowiednie uciskanie twarzy pobudza układ krążenia i zapobiega zastojom. Ponadto masaż twarzy wykonywany regularnie może poprawić owal twarzy, który z wiekiem staje się coraz mniej wyraźny.

Taping twarzy, czyli sposób na poprawę owalu twarzy

Nie wszystkie rozwiązania, które wchodzą w skład holistycznej pielęgnacji twarzy, są standardowe, co nie znaczy, że nie przynoszą pożądanych rezultatów. Po prostu branża beauty nieustannie się rozwija i zauważa, że pewne rozwiązania, które stosowano do innych celów, doskonale sprawdzają się w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Taping twarzy potrafi zdziałać cuda, prowadząc jednocześnie do poprawy owalu. Wykorzystuje się w nim specjalne taśmy, z których dotychczas korzystali fizjoterapeuci.

Joga twarzy

Joga zazwyczaj kojarzy się nam z aktywnością na pograniczu sportu i duchowości. Obecnie na znaczeniu zyskuje joga twarzy. Początkowo warto skorzystać z pomocy specjalisty. Później jogę twarzy możemy już przeprowadzać samodzielnie. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W internecie nie brakuje filmików instruktażowych. Joga twarzy też usprawnia przepływ krwi i limfy. Ponadto pozwala podnieść powieki oraz skórę, która opadła na kościach policzkowych.

Zdrowa dieta to zdrowa cera

To niby oczywistość, jednak wciąż o niej zapominamy. Niektóre kobiety oszczędzają na jedzeniu, żywiąc się w fast foodach, które oferują konkurencyjne ceny, ponieważ chcą kupić wysokiej klasy kosmetyki anti aging. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Nawet najlepszy krem do twarzy nie przyniesie tak dobrych rezultatów jak zdrowa dieta. To od niej zależy stan cery. Fast food stanowi bogate źródło tłuszczów trans, które wywołują stany zapalne skóry. To sprzyja powstawaniu trądziku. Aby temu zapobiec, należy postawić na zdrową dietę bogatą w antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe. W praktyce oznacza to, iż na naszym talerzu nie może zabraknąć świeżych owoców, warzyw, przypraw i ziół – to właśnie one zawierają najwięcej przeciwutleniaczy. Z kolei nienasycone kwasy tłuszczowe, które korzystnie oddziałują na stan cery, włosów i paznokci, znajdziemy w orzechach i nasionach, a także w tłustych rybach morskich. W związku z tym, iż z wiekiem spada synteza kolagenu, czasem warto sięgnąć po suplementy diety z tym białkiem. Kolagen morski charakteryzuje się największą przyswajalnością, gdyż wykazuje największe podobieństwo strukturalne do ludzkiego kolagenu.

Dlaczego warto sięgnąć po szczoteczki soniczne?

Mogłoby się wydawać, że mycie twarzy wymaga tylko wody, odpowiedniego żelu lub pianki oraz naszych dłoni. Tymczasem dużo lepsze rezultaty przynoszą szczoteczki soniczne. Te dzięki ultradźwiękom lepiej oczyszczają nasze pory i tym samym sprzyjają walce z trądzikiem. Poza tym pełnią rolę delikatnego peelingu mechanicznego i usuwają martwy naskórek, który utrudnia wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków anti aging. Jednocześnie szczoteczki soniczne wykonują masaż twarzy, który usprawnia przepływ krwi i limfy, przez co zapobiega opuchliźnie i zapewnia skórze lepsze odżywienie.