Czasami bardzo maleńki szczegół decyduje o wyglądzie całości. Nie inaczej jest w nogami – kolana i kostki są stosunkowo niewielkie, a jednak ich wygląd znacząco wpływa na kształt nóg. Czy można coś zrobić z kostkami, które zaburzają proporcje ciała?
 

Sama kostka lub w komplecie

Masywne, grube kostki, które „zlewają” się z łydką to problem wielu kobiet. Uniemożliwiają noszenie spódnic i niektórych wyższych butów. W dodatku miejsce to jest właściwie niemożliwe do wyćwiczenia – kto ma grube kostki, ten będzie je miał do końca życia. Chyba, że podda się zabiegowi modelowania tej okolicy. Można to zrobić różnymi metodami, na kilka sposobów.
 
Niekiedy wystarczy modelowanie samych kostek. Najczęściej wykonuje się wtedy ograniczoną liposukcję, dzięki czemu efekt widoczny jest natychmiast po zakończeniu okresu rekonwalescencji. Można też skorzystać z zabiegu lipolizy laserowej, która nie tylko spowoduje zniknięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również ujędrni skórę. Częściej jednak to nie tylko kostki są problemem, ale również łydki. Zabieg liposukcji łydek połączony z liposukcją okolicy kostki skutecznie zmienia kształt całych nóg, pod warunkiem, że jest wykonany wprawną ręką.
 
Jednakże warto pamiętać, że problem niepasujących do całości kostek to nie tylko kwestia zbyt masywnych nóg, ale również i tych zbyt szczupłych. Chirurgia plastyczna nie oferuje jeszcze implantów kostek, dzięki czemu można byłoby je wyraźniej wyodrębnić od zbyt chudej łydki. Jednakże ogromną zmianę można zauważyć po wszczepieniu implantu w miejsce mięśnia łydki. Jest to stosunkowo niewielka zmiana w wyglądzie, ale ma ona ogromny wpływ na harmonijny wygląd nogi.
 

Każdemu wedle potrzeb

Lipoliza laserowa to rozwiązanie dla wszystkich, którzy obawiają się tak inwazyjnego zabiegu, jak liposukcja. Lipoliza ma za zadanie uszkodzić tkankę tłuszczową za pomocą światła lasera. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i wymaga bardzo niewielkich nacięć, przez które specjalną kaniulą o średnicy 1mm naświetlana jest tkanka tłuszczowa. W przeciwieństwie do liposukcji, nie będzie ona usuwana podczas zabiegu. Ulega stopieniu i za pomocą naturalnego metabolizmu jest usuwana z organizmu. Jeśli jednak zabieg będzie wymagał szerszego zastosowania, można nadmiar tkanki tłuszczowej odessać, dzięki czemu efekt zabiegu będzie widoczny natychmiast.
 
Liposukcja tego rejonu najczęściej jest przeprowadzana metodą liposukcji wodnej – Water-Jet lub Body-Jet. Ta metoda jest uważana za najmniej inwazyjną spośród wszystkich zabiegów odsysania tłuszczu. Specjalnie przygotowany roztwór obmywa i oddziela tkankę tłuszczową, nie uszkadzając tkanek okolicznych. Trzeba jednak pamiętać, że podczas każdego zabiegu liposukcji efekty zależą również od odpowiedniego postępowania pozabiegowego. W przypadku niewielkiej liposukcji kostek okres rekonwalescencji będzie naturalnie krótszy, niż po innych bardziej rozległych zabiegach.
 
Wszczepianie implantów łydek jest różnie rozpatrywane przez każdego lekarza – niektórzy uważają ten zabieg za niebezpieczny i narażony na zbyt dużą ilość powikłań, inni uważają, że jest to zabieg jak każdy inny z wykorzystaniem implantów. Żeby jednak efekt był zadowalający, trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniej kliniki, która zagwarantuje wysoki poziom oferowanych usług i najlepszą opiekę medyczną.