Uroda

Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe?

Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe

Ron Lach z Pexels

Cellulit spędza sen z powiek milionom kobiet na całym świecie. Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, iż ma go większość pań. Pomarańczowa skórka jest uwarunkowana poprzez geny, które odpowiadają za magazynowanie tkanki tłuszczowej, co przekłada się na architekturę skóry. Cellulit najczęściej obejmuje brzuch, uda i pośladki. W przypadku większych nierówności skóry jest widoczny nawet przy noszeniu obcisłych spodni. Nieregularna faktura pośladków czy ud odznacza się pod jeansami. Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe?

Spis treści:

  1. Cellulit – wielki kompleks milionów kobiet na całym świecie!
  2. Jak działają zabiegi antycellulitowe?
  3. Czy kosmetyki antycellulitowe są skuteczne?
  4. Co dają nam preparaty antycellulitowe?
  5. Co powinny zawierać kosmetyki zwalczające cellulit?
  6. Substancje aktywne w kosmetykach antycellulitowych – na co warto postawić?
  7. Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe? Podsumowanie

Cellulit – wielki kompleks milionów kobiet na całym świecie!

Cellulit najbardziej martwi nas wiosną i latem, gdy przychodzi nam odsłonić nieco ciała. Niektóre panie z jego powodu unikają szortów, minispódniczek i krótkich sukienek. Na szczęście z pomocą przychodzą kosmetyki antycellulitowe. Ich skuteczność budzi jednak kontrowersje. Jedni twierdzą, że cellulit został wymyślony przez koncerny kosmetyczne, aby na nas zarobić. Drudzy, że kosmetyki antycellulitowe naprawdę pomagają. Jak jest w rzeczywistości? Na co wskazują badania przeprowadzone przez fachowców?

Jak działają zabiegi antycellulitowe?

Pamiętajmy o tym, że najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi antycellulitowe. Te bowiem opierają się na urządzeniach kosmetycznych, które wykorzystują nowoczesne technologie do rozbijania komórek tłuszczowych, usuwania toksyn z organizmu i stymulacji wytwarzania kolagenu oraz elastyny. Dzięki ultradźwiękom czy mikroprądom oddziałują na głębsze warstwy skóry.  Ponadto zabiegi antycellulitowe sprawiają, że lepiej zachodzi przezskórna wymiana osmotyczna. W praktyce oznacza to, iż lepiej wchłaniają się substancje aktywne z kosmetyków.

Czy kosmetyki antycellulitowe są skuteczne?

Okazuje się, że ich stosowanie ma sens. Aby preparaty antycellulitowe przyniosły pożądane rezultaty, musimy jednak używać ich systematycznie i długofalowo. Nie możemy robić sobie Dnia Dziecka i ciągle rezygnować z wieczornej czy porannej pielęgnacji z ich wykorzystaniem. Niestety wiele kobiet ma problem z regularną aplikacją kosmetyków, przez co nawet najlepszy krem do twarzy czy balsam antycellulitowy nie może ujawnić swoich dobroczynnych właściwości.

Co dają nam preparaty antycellulitowe?

Jakie korzyści czerpiemy z ich stosowania? Preparaty antycellulitowe poprawiają drenaż wody, jednocześnie usprawniają przepływ limfy, przez co organizm lepiej radzi sobie z usuwaniem toksyn, produktów metabolizmu i rozbitych komórek tłuszczowych. Wykazano, iż dobrze dobrane kosmetyki antycellulitowe stosowane regularnie zmniejszają obwód ud, bioder i brzucha. Jednocześnie przyczyniają się do poprawy faktury skóry, która dzięki nim nabiera jędrności.

Co powinny zawierać kosmetyki zwalczające cellulit?

Specjaliści zalecają, aby sięgać po kosmetyki zwalczające cellulit, w których składzie znajdziemy substancje czynne takie jak L-karnityna i koenzym A. Oba związki obniżają stężenie glukozy w komórkach i przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej, przez co obserwuje się jej redukcję. W następstwie opisanych procesów redukcji ulega obwód ud, bioder i brzucha.

Substancje aktywne w kosmetykach antycellulitowych – na co warto postawić?

Branża beauty nieustannie się rozwija, jest to zasługa szeroko zakrojonych badań naukowych. W rezultacie w kosmetykach antycellulitowych wykorzystuje się różne substancje aktywne. Kofeina to jedna z nich, która ma zadanie poprawić krążenie i usprawnić przepływ limfy. Ta ostatnia często zawiera toksyny, które wymagają usunięcia z organizmu. Jednocześnie kofeina przyspiesza lipolizę, czyli rozkład tłuszczów, które odkładając się w naszej skórze w sposób nieregularny, powodują powstanie pomarańczowej skórki. W składzie kosmetyków antycellulitowych bardzo często możemy znaleźć ekstrakt z alg Laminaria. Ma on za zadanie przyspieszyć metabolizm i usprawnić wydalanie szkodliwych substancji z organizmu. Jednocześnie zauważono, że ekstrakt z alg Laminaria zwiększa biodostępność innych składników czynnych zawartych w preparatach antycellulitowych, przez co te znacznie lepiej się wchłaniają.  Aby cellulit zniknął lub stał się mniej widoczny dla oka, skóra musi poprawić swoją elastyczność. Sprzyja temu ekstrakt z bluszczu, który stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. To dwa białka strukturalne skóry, które nie tylko zapewniają jej wytrzymałość mechaniczną, ale też odpowiadają za jej napięcie i gładkość.

Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe? Podsumowanie

Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe? Tak, jak najbardziej, ale pod warunkiem, że nie poprzestaniemy wyłącznie na nich. Ważniejsze jest odpowiednie nawodnienie organizmu, zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna. Kosmetyki antycellulitowe warto traktować jako ich dopełnienie. Jednocześnie waszej uwadze pragniemy polecić zabiegi antycellulitowe, które wyróżniają się nieco wyższą skutecznością niż same preparaty z kofeiną i L-karnityną. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych balsamów i maseł. Należy jednak zwrócić uwagę, aby kosmetyki antycellulitowe zawierały wyżej wspomniane substancje aktywne.

Zapraszamy do lektury:

Co to są dermokosmetyki? Czy warto je stosować?

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz