Zdrowe odżywianie
Zdjęcie autorstwa Alexy Almond z Pexels

Zdrowe odżywianie stało się ostatnio szalenie modne. To dobrze, że zaczynamy zwracać większą uwagę na to, co jemy. Nasze menu wpływa bowiem na funkcjonowanie całego organizmu. Nie należy jednak popadać w perfekcjonizm. W każdej sferze życia chcemy dać z siebie 100%. Jednak nie jest to możliwe ze względu na ograniczenia, doba ma tylko 24 godziny. Jak w racjonalny sposób potraktować zdrowe odżywianie?

Spis treści:

  1. Skąd się bierze perfekcjonizm kobiet?
  2. Przygotowywanie zdrowych posiłków wymaga czasu
  3. Zdrowe odżywianie na mieście
  4. Zdrowe dania instant
  5. Dieta odchudzająca a jedzenie w restauracji

Skąd się bierze perfekcjonizm kobiet?

My, kobiety, mamy często naturę perfekcjonistek. Chłopcom zdecydowanie więcej się odpuszcza niż dziewczynkom. Mogą bardziej rozrabiać, być głośni, nieporadni na technice czy plastyce. Niestety, surowe ocenianie dziewczynek sprawia, że wyrastają one na dorosłe kobiety, które ogranicza perfekcjonizm. Chcemy być doskonałymi matkami, które nie krzyczą na swoje dzieci, tylko wszystko cierpliwie im tłumaczą, serwując zdrowe posiłki i dbając o zabawy rozwojowe. Jednocześnie zależy nam na tytule idealnej kochanki. Chcemy wyglądać uwodzicielsko oraz próbować nowych rzeczy w seksie, by nie wypaść na zacofane. W pracy dajemy z siebie 100%, aby nikt nie uznał,  że się obijamy lub nie zasługujemy na piastowane stanowisko. Do tego dochodzi zdrowe odżywianie. Traktujemy je jako kolejną sferę życia, w której musimy się wykazać perfekcjonizmem.

Przygotowywanie zdrowych posiłków wymaga czasu

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Musimy jednak pamiętać o tym, że samodzielne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków zabiera sporo czasu. Tymczasem potrzebujemy go też na sen i regenerację. Tych dwóch aspektów również nie należy lekceważyć, ponieważ nasze ciało się zbuntuje przeciwko naszym zaniechaniom.

Zdrowe odżywianie na mieście

Warto znaleźć pośrednie rozwiązania. Nie każdy posiłek zjedzony na mieście jest niezdrowy. Nie musimy brać na swoje barki przygotowywanie 5 pełnowartościowych dań dziennie. Jeśli czujemy się zmęczone po pracy, wyjdźmy na obiad do restauracji. Jeśli wybierzemy dobry lokal i odpowiednią pozycję z menu, posiłek z pewnością nam nie zaszkodzi. Fast food oferuje nam wysoko przetworzone dania, które zawierają glutaminian sodu oraz sporo tłuszczów trans. Nie jest to z pewnością zdrowe i nie ułatwia zachowania smukłej sylwetki. Jednak teraz praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć restaurację dla wegetarian. Serwuje ona zbilansowane posiłki, które są smaczne i zdrowe, nie rujnują przy tym portfela.

Zdrowe odżywianie na mieście

Zdjęcie autorstwa fauxels z Pexels

Zdrowe dania instant

Na rynku znajdziemy też zdrowe i szybkie w przygotowaniu posiłki, np. mieszanki kasz z suszonymi warzywami i ziołami, które wystarczy tylko ugotować. Nie musimy same obierać warzyw, kroić ich i gotować. Takie gotowe dania zazwyczaj są dostępne w wersji instant. Ich przyrządzanie zajmuje mniej niż 5 minut. Stanowią one sporą oszczędność czasu.

Dieta odchudzająca a jedzenie w restauracji

Zdrowe odżywianie to dobre rozwiązanie, warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Niektóre kobiety przechodzą na diety odchudzające i przestają wówczas umawiać się z przyjaciółkami. Te bowiem chcą wyskoczyć do restauracji na obiad i deser. Nie ograniczajmy się. Życie towarzyskie wpływa dodatnio na nasze zdrowie psychiczne. Spotykajmy się, rozmawiajmy, nie rezygnujmy z przyjaźni z powodu diety odchudzającej. Zawsze możemy zamówić w restauracji lżejszy posiłek. Gdy koleżanki będą brały pizzę, ty zdecydujesz się na sałatkę lub makaron z warzywami. Poza tym jeśli czasem zjesz coś mniej zdrowego, nic się nie stanie. Po prostu nieco wolniej uzyskasz wymarzoną masę ciała.