Lifestyle

Pierwsza miłość – czy można do niej powrócić?

Pierwsza miłość

Zdjęcie autorstwa Acharaporn Kamornboonyarush z Pexels

Pierwsza miłość zdaniem wielu osób ma w sobie coś magicznego. Choć później kochamy dużo dojrzalej, trafiamy też na lepszych partnerów, to często powracamy do tego pierwszego uczucia. Czy można wrócić do pierwszej miłości?

Spis treści:

  1. Pierwsza miłość – skąd się bierze jej magia?
  2. Pierwszy pocałunek i pierwsze rozczarowanie
  3. Idealizowanie pierwszej miłości
  4. Ludzie zmieniają wygląd i hobby
  5. Spotkanie z pierwszą miłością po latach

Pierwsza miłość – skąd się bierze jej magia?

Pierwsza miłość jest taka magiczna, ponieważ często ją idealizujemy i wspominamy z rozrzewnieniem. Nie zwracamy przy tym uwagi, że nasz pierwszy partner zupełnie do nas nie pasował i parokrotnie dotkliwie nas skrzywdził. Np. lubił się napić i wtedy dzwonił do nas, aby zrobić nam awanturę o to, że spotkałyśmy się z koleżanką.  Romantyczna wizja pierwszej miłości utrudnia jej trzeźwą ocenę. Nawet gdy minie wiele lat i emocje opadną, wciąż nie potrafimy dostrzec, że nie było to zdrowe uczucie. Partner posiadał pewne wady etc.

Pierwszy pocałunek i pierwsze rozczarowanie

Pierwsza miłość to nie tylko pierwszy nieśmiały pocałunek, pierwsza randka czy pierwszy seks. Z jednej strony to, co robimy po raz pierwszy, na długo pozostaje w naszej pamięci. Z drugiej, także pierwsze odrzucenie może nas sporo kosztować i zająć stałe miejsce w naszej pamięci. Nawet po latach możemy mieć problem z wejściem w związek, jeśli pierwszy partner zostawił nas z dnia na dzień dla innej dziewczyny.

Idealizowanie pierwszej miłości

Lubimy wspominać swoją pierwszą miłość nawet po latach. Na ogół robimy to wówczas, gdy w naszej obecnej relacji nie dzieje się najlepiej. Wówczas zakładamy, że bylibyśmy szczęśliwsi, gdybyśmy wrócili do swojej eks. Zapominamy przy tym, że rutyna mogłaby też położyć się cieniem na wspólnym życiu z pierwszą miłością. Po prostu nie doszliśmy do tego etapu. Z eks nie mamy wspólnych dzieci. Nie kłóciliśmy się też o podział obowiązków domowych, bo razem nie mieszkaliśmy.

Ludzie zmieniają wygląd i hobby

Poza tym lubimy idealizować pierwszą miłość. Zapominamy, że były partner już wtedy przejawiał pewne wady i dlatego się z nim rozstaliśmy. Być może teraz jest zupełnie innym człowiekiem. Mogłoby się okazać, że na spotkaniu po latach nie znaleźlibyśmy żadnej osi porozumienia. Nawet hobby eks uległo zmianie.

Spotkanie z pierwszą miłością po latach

Spotkanie z pierwszą miłością może nas napawać strachem. Możemy sobie zarzucać, że wyglądamy dużo gorzej niż przed laty. Straciliśmy włosy, wyrósł nam brzuszek. Tymczasem  nie wiemy, jak prezentuje się nasza pierwsza miłość. Kto wie, może też nie przypomina siebie?  Spotkanie z pierwszą miłością po latach często kończy się klapą i skutecznie zniechęca nas do kontynuowania znajomości. Co ciekawe, mężczyźni są mniej skłonni wracać do swoich eks, ponieważ z wiekiem coraz bardziej ciągnie ich w kierunku młodszych kobiet.

Dodaj komentarz