Korektor w makijażu twarzy
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Kosmetyki do najlepsi przyjaciele kobiety, z ich pomocą nie tylko podkreślimy swoje atuty, ale też ukryjemy niedoskonałości cery. Korektor w makijażu twarzy odgrywa niezwykle istotną rolę. Wciąż jednak wiele osób uważa, że wystarczy sam podkład. Jak używać korektor do makijażu twarzy?

Spis treści:

  1. Dlaczego warto stosować korektor w makijażu twarzy?
  2. Korektor pod oczy
  3. Korektor do twarzy najlepszy na pryszcze
  4. Jak ukryć przebarwienia skóry po słońcu?
  5. Zielony korektor a cera naczynkowa

Dlaczego warto stosować korektor w makijażu twarzy?

Podkład ma za zadanie wyrównać koloryt cery, ukryć zaczerwienienia skóry czy przebarwienia słoneczne. Ma jednak zbyt ciężką konsystencję, aby nakładać go na cienką skórę wokół oczu. Do tego typu zadań służy kosmetyk do zadań specjalnych, czyli korektor do makijażu. Odpowiednio dobrany nie tylko ukryje zasinienia wokół oczu, ale też przykryje pryszcze, mocniejsze przebarwienia słoneczne etc. Jak stosować korektor w makijażu twarzy? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Korektor pod oczy

Jak wcześniej wspominaliśmy, podkład jest zbyt ciężki, by nakładać go na cienką skórę wokół oczu. Do tego typu zadań służy korektor pod oczy. Charakteryzuje się on lżejszą konsystencję. By kosmetyk do makijażu dobrze się rozprowadził, przed jego aplikacją radzimy nałożyć krem pod oczy. Dzięki temu rozwiązaniu korektor pod oczy nie będzie zbierał się w zmarszczkach mimicznych, dodając nam lat. To, jaki odcień produktu użyjemy, zależy od koloru skóry wokół oczu. Niebieskofioletowe cienie pod oczami ukryje korektor pod oczy o brzoskwiniowej tonacji. Natomiast oliwkowe i szarobrązowe zasinienia potrzebują różowego pigmentu. Korektor pod oczy rozcieramy w kierunku nosa, np. używając do tego celu zwilżonej gąbeczki do makijażu.  Najlepiej nałożyć cienką warstwę kosmetyku i ją równomiernie rozprowadzić. Jeśli krycie okaże się zbyt słabe, zawsze można dołożyć nieco produktu. Wykonując makijaż w ten sposób, uzyskamy naturalny efekt. Przy jednej, grubszej warstwie korektora pod oczy make up wygląda ciężko.

korektor pod oczy

Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels

Korektor do twarzy najlepszy na pryszcze

Korektor w makijażu twarzy bywa też wykorzystywany do tuszowania pryszczy. Tych wprawdzie całkowicie nie ukryjemy, ponieważ mają wypukły charakter i będzie je widać pod światłem, ale można znacznie zredukować ich widoczność. W przypadku pryszczy korektor nakładamy punktowo na niedoskonałości cery. Powinien on być w tym samym odcieniu co podkład do twarzy. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż niektóre firmy kosmetyczne wypuszczają gotowe sety. Możemy od razu zaopatrzyć się w podkład i korektor w tym samym odcieniu. Tutaj także obowiązuje zasada, iż korektor na pryszcze nakładamy cienką warstwą. Jeśli ta nie przykryje zmiany skórnej, dokładamy kolejną. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu uzyskujemy naturalny efekt.  Korektor do twarzy utrwalamy pudrem.  W sytuacje, gdy pryszcze są zaognione i w rezultacie zaczerwienione, nakładamy na nie także zielony korektor. Jego pigment ładnie skoryguje zaczerwienienie.

Jak ukryć przebarwienia skóry po słońcu?

Przebarwienia skóry często pojawiają się na niej wskutek wzmożonej ekspozycji na promienie UV. Nawet jeśli stosujemy kremy z filtrem SPF 50+, istnieje ryzyko, iż produkt się zetrze lub w ciągu dnia zapomnimy dołożyć kolejną warstwę. Rezultatem jest nadmierna produkcji melaniny i jej nierównomierne rozłożenie w skórze. Przebarwienia po słońcu często mają postać brązowych plam. Zatuszujesz je, sięgając po korektor do twarzy w odcieniu cielistym lub brzoskwiniowym. Produkt nakładamy za pomocą płaskiego pędzelka z syntetycznego włosia.

Zielony korektor a cera naczynkowa

Cera naczynkowa charakteryzuje się tym, iż jest zaczerwieniona. Aby wspomóc działanie kryjące podkładu, warto połączyć go z zielonym korektorem.  Korekcja w tym przypadku polega na punktowej aplikacji zielonego korektora na najbardziej zaczerwienione miejsca.  Pigment kosmetyku powinien ładnie zniwelować istniejące zaczerwienienia.