Makijaż oczu, który odmładza spojrzenie
Zdjęcie autorstwa George Milton z Pexels

Upływający czas pozostawia po sobie ślady w postaci zmarszczek. Z wiekiem spada synteza kolagenu i elastyny, dwóch podstawowych białek strukturalnych naszej skóry. Pierwsze zmarszczki zazwyczaj pojawiają się wokół oczu. Jak wykonać makijaż oczu, który odmładza spojrzenie?

Spis treści:

  1. Jak wykonać odmładzający makijaż?
  2. Makijaż oczu, który odmładza spojrzenie
  3. Makijaż dla opadającej powieki
  4. Ciemny smoky eyes tylko dla młodych dziewczyn
  5. Makijaż oczu u kobiet dojrzałych – uważaj na perłowe cienie
  6. Czerwone cienie do powiek – jak z nimi pracować?
  7. Ciemna kredka do oczu – jak jej używać, by nie postarzała?

Jak wykonać odmładzający makijaż?

Makijaż to największy przyjaciel każdej kobiety, za jego sprawą możemy zatuszować niedoskonałości i podkreślić swoje mocne strony. Pozwala też optycznie odjąć parę lat. Warto jednak pamiętać, że nieprawidłowo wykonany może postarzać. W związku z tym warto przyswoić sobie parę ogólnych zasad.

Makijaż oczu, który odmładza spojrzenie

Makijaż oczu, który odmładza spojrzenie, opiera się na znajomości podstawowych praw optyki. Jasne kolory, w tym pastele, biele i beże odbijają światło niczym blenda, przez co zmarszczki mimiczne są mniej widoczne. Nasze spojrzenie zyskuje też świeży i zdrowy wygląd. Jeśli chcesz wykonać odmładzający makijaż oczu, postaw na paletkę cieni obftującą w jasne odcienie, które pasują do twojego typu urody. Jeśli jesteś zimą, masz ciemne włosy, jasną karnację, wyglądasz jak Królewna Śnieżka, postaw na jasne odcienie fioletu, w tym kolor liliowy. U ciebie świetnie też sprawdzi się biel oraz beż wpadający w chłodną, różową tonację.  Jeśli nie masz opadającej powieki i chcesz po prostu wykonać odmładzający makijaż oczu, wystarczy ci nawet jeden, liliowy cień do powiek o matowym wykończeniu. Wystarczy go wklepać w powiekę ruchomą i wytuszować rzęsy. Pastele to bardzo wdzięczne kolory.  Sprawiają, że wyglądamy młodo i dziewczęco.

Makijaż dla opadającej powieki

Opadająca powieka to często spotykana cecha anatomiczna wśród Polek. Większość z nas boryka się z tym problemem. Wbrew pozorom, nie ma on nic wspólnego z naszym wiekiem. Opadająca powieka potrafi występować wśród nastolatek. Niestety, ten szczegół natury anatomicznej sprawia, że nasze spojrzenie sprawia wrażenie zmęczonego i smutnego. Aby tego uniknąć, należy wykonać makijaż dla opadającej powieki. Może on bazować już na dwóch pokrewnych cieniach, przy czym ciemniejszy musi być matowy. Na ruchomą powiekę możesz nałożyć kolor liliowy, a w załamanie powieki jego nieco ciemniejszy odcień. Jeśli prawidłowo umiejscowisz ciemniejszy cień i ładnie go rozetrzesz, optycznie podniesiesz oko. Tutaj także wiele dobrego może zdziałać odpowiednio narysowana kreska. Jeśli za pomocą eyelinera lekko uniesiesz ją ku górze w zewnętrznym kąciku oka, uzyskasz efekt liftingu.

Makijaż dla opadającej powieki

Zdjęcie autorstwa Anastasiya Gepp z Pexels

Ciemny smoky eyes tylko dla młodych dziewczyn

Ciemny smoky eyes zyskał miano makijażu wieczorowego, który ze względu na swój elegancki charakter ma sprawdzić się u każdej z nas.  Widujemy go na pokazach mody oraz w programach telewizyjnych, które ukazują metamorfozy uczestniczek. W rzeczywistości jednak ciemny smoky eyes jest dla młodych dziewczyn. One nie mają zmarszczek, które mógłby bezlitośnie eksponować. Mniej idealna skóra wokół oczu lepiej wygląda w pastelach.

Makijaż oczu u kobiet dojrzałych – uważaj na perłowe cienie

Perłowe cienie to kosmetyki, z którymi należy obchodzić się niezwykle ostrożnie. Jeśli masz gładką powiekę, a zmarszczki pod dolną linią wodną, wykonaj odwrócony makijaż. Rozpocznij go od nakładania perłowego cienia na środek powieki ruchomej. Niestety, drobinki lubią się osypywać, dlatego po ich aplikacji należy dokładnie oczyścić twarz i dopiero później nałożyć podkład.  Natomiast panie, które mają mniej elastyczną skórę powiek, nie powinny nakładać na nią perłowych cieni, ponieważ te bezlitośnie podkreślą każdą bruzdę.

Czerwone cienie do powiek – jak z nimi pracować?

Czerwone cienie do powiek stały się ostatnio bardzo popularne, widujemy je na pokazach mody. Mogą jednak sprawiać, że wyglądamy jak osoba przechodząca alergię sezonową. Niestety, nie są to też kolory, które dobrze prezentują się u dojrzałych kobiet. Na czerwone cienie do powiek mogą pozwolić sobie głównie młode dziewczyny.

Ciemna kredka do oczu – jak jej używać, by nie postarzała?

Zapewne zauważyłaś, że niektóre kobiety obrysowują linię wodną ciemną kredką do oczu. Z jednej strony nadaje to spojrzeniu wyrazistości, z drugiej optycznie pomniejsza oko i dodaje lat. Jeśli chcesz wykorzystać czarną kredkę do oczu, delikatnie podkreśl nią linię rzęs, a następnie rozetrzyj kreskę. Dzięki temu rzęsy będą sprawiały wrażenie zagęszczonych, a ty nie zrobisz sobie krzywdy.