pędzelek do cieni do powiek

Duże, zmysłowe, rozświetlone – takie oczy to marzenie każdej z nas. Jeśli makijaż oka to także Twój codzienny rytuał, koniecznie wypróbuj pędzel do cieni.

Jeśli kiedykolwiek skarżyłaś się na nierównomierne rozprowadzone albo osypujące się cienie do powiek, to znaczy, że nie używałaś pędzla do cieni. Dobry gadżet tego typu to podstawa udanego makijażu oka. Od jego jakości zależy ostateczny kolor cienia oraz wygoda jego aplikacji. Dlaczego warto w niego zainwestować? Poznaj największe zalety tych akcesoriów do makijażu.

Podstawowe informacje o pędzlach do cieni

Długa rączka i aplikator w formie gąbki lub zrobiony z naturalnego bądź sztucznego włosia – tak wygląda klasyczny pędzel do cieni. Kształt aplikatora decyduje o końcowym efekcie, jaki chcesz uzyskać za pomocą produktu do powiek, a możliwości jest mnóstwo: od prostego pokrycia kosmetykiem dużej powierzchni powieki, przez profesjonalne łączenie różnych kolorów cieni, po wymodelowanie kształtu oka. Jak wybrać pędzel do cieni najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb? Na początek zwróć uwagę na:

  • długość pędzelka – wybieraj raczej te o większych rozmiarach, dłuższe, bo krótkim trudno precyzyjnie manewrować;
  • rodzaj włosia – syntetyczne będzie delikatniejsze i przyjemniejsze w użyciu, nie podrażni wrażliwej skóry wokół oczu;
  • kształt aplikatora – zastanów się, czy pędzlem do cieni chcesz pokryć całą powiekę, pomalować oczy w stylu smoky eyes, czy może używać cienia jak kredki do oczu.

Jak wybrać kształt pędzla do cieni?

 

W sklepach znajdziesz kilka podstawowych rodzajów pędzli do cieni:

  • płaski pędzel o zaokrąglonym włosiu – zrobisz nim profesjonalnie przydymione oko, połączysz ze sobą kolory, tak aby granica pomiędzy nimi pozostała niewidoczna;
  • pędzel ścięty – bardzo dokładny, nałożysz nim cień w wewnętrznych kącikach oczu i narysujesz idealną kreskę;
  • pędzel w formie zaokrąglonej gąbki – nałożysz nim produkt na większą powierzchnię powieki, rozetrzesz go, by nie powstawały smugi.

Zalety pędzli do cieni

 

Każda fanka makijażu oczu doceni go za to, że:

  • pozwala równomiernie i precyzyjnie rozprowadzić cień do powiek;
  • nie tworzy smug i zapobiega osypywaniu się kosmetyku;
  • umożliwia dyskretne łączenie różnych kolorów cieni do powiek;

pozwala osiągnąć efekt rozmytego cienia

Tekst sponsorowany