Uroda

Czy drogie ubrania zawsze są dobrej jakości?

drogie ubrania

Zdjęcie autorstwa Tiểu Bảo Trương z Pexels

Na rynku można znaleźć ubrania z różnych półek cenowych. Często jednak słyszymy, że warto zainwestować w jakość. Niewątpliwie tym słowom nie można odmówić słuszności. Niemniej, czy drogie ubrania zawsze są dobrej jakości? Na co warto zwrócić uwagę, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Spis treści:

  1. Drogie ubrania zaprojektowane przez gwiazdy
  2. Drogie ubrania znanych projektantów szyte w Chinach
  3. Drogie ubrania wykonane z syntetycznych tkanin
  4. Starannie wykonane ubrania, które są niewygodne
  5. Starannie wykonane ubrania, które kiepsko leżą

Drogie ubrania zaprojektowane przez gwiazdy

Na rynku ciągle pojawiają się ubrania zaprojektowane przez gwiazdy. Własne kolekcje mają aktorki, prezenterki telewizyjne i influencerki modowe. Wiele popularnych sieciówek zaprasza też do współpracy celebrytki. Kolekcje przez nie sygnowane są zazwyczaj droższe. Jednak jakość często pozostawia wiele do życzenia. Z naszych doświadczeń wynika, iż własne marki odzieżowe założone przez gwiazdy czasem mają ubrania dobrej jakości, czasem nieco słabsze, ale te z sieciówek rzadko są lepszej jakości od standardowej kolekcji. W ich przypadku płacimy za kooperację z celebrytką, której firma musiała zapłacić niemałe pieniądze. To jednak okazało się dobrym zabiegiem marketingowym, ponieważ przyciągnęło wiele osób do sklepu.  Wracając do drogich ubrań zaprojektowanych przez gwiazdy, to wiele z nich jest wykonanych z kiepskiej jakości poliestru. Rozwagę zaliczamy zwłaszcza w przypadku odzieży sportowej stworzonej przez popularne piosenkarki i aktorki. Jeśli przyjrzymy się filmikom z cyklu „mierzymy”, to zauważymy, jak wiele z nich prześwituje, a legginsy nierzadko tworzą cameltoe. Jeśli dla danej gwiazdy marka odzieżowa jest rzeczywiście istotnym źródłem dochodu, to inwestuje ona w najwyższej jakości materiały i szyje w Polsce.

Drogie ubrania znanych projektantów szyte w Chinach

Co pewien czas w mediach pojawiają się kolejne afery. Niektóre projektantki zlecają szycie swoich ubrań w Chinach, a w Polsce tylko doszywają metki. Zgodnie z obowiązującym prawem mogą dodać informację „Made in Poland”. Nie twierdzimy, iż w Chinach nie ma dobrej jakości szwalni. Ten kraj dysponuje znakomitymi technologiami, ale znane projektantki, które tam zlecają produkcję swoich ubrań, zazwyczaj kierują się niskimi kosztami. Potem okazuje się, że marynarka jest źle wyprofilowana,  bluzka krzywo odszyta etc.

Drogie ubrania wykonane z syntetycznych tkanin

Zakup drogich ubrań ma sens wtedy, gdy płacimy także za materiał wysokiej jakości. Poliester jest jedną z najtańszych tkanin dostępnych na rynku. Charakteryzuje się wysoką trwałością, ale też gryzie, drapie i nie przepuszcza powietrza. Jeśli polujesz na drogie ubrania, zwróć uwagę na krój, jakość samego wykonania oraz rodzaj materiału. Stawiaj na odzież z bawełny, wiskozy, lyocellu, rayonu, jedwabiu, lnu i modalu. To włókna dobrej jakości, przyjazne dla skóry i przewiewne.

starannie wykonane ubrania
Zdjęcie autorstwa Pavel Danilyuk z Pexels

Starannie wykonane ubrania, które są niewygodne

Niektóre ubrania mają dobry skład, są starannie wykonane, przepięknie układają się na sylwetce, ale nie należą do wygodnych. Jeśli kupisz hiszpankę na zbyt ciasnej gumce, to nie pomoże ci fakt, iż jest wykonana z bawełny organicznej.  Ona po prostu będzie cię cisnąć i wpijać się w skórę.

Starannie wykonane ubrania, które kiepsko leżą

Niektóre ubrania są starannie wykonane, nigdzie nie wychodzą nitki, podszewka jest z wiskozy, ale mimo wszystko kiepsko leżą na naszej sylwetce. Wszystko bowiem zależy od kroju. Jeśli mamy drobną sylwetkę, to utoniemy w marynarce oversize, niezależnie od tego, czy kosztuje 200 czy 2000 zł. Tutaj nawet jedwab i bawełna organiczna niewiele nam pomogą.

Dodaj komentarz