Korzystne fasony dla drobnych kobiet
Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels

Mogłoby się wydawać, że moda stawia na ubrania dla drobnych kobiet. W rzeczywistości jednak paniom o takiej budowie ciała najtrudniej stworzyć garderobę. Tak naprawdę od kilku sezonów króluje oversize, a w większości sklepów dla kobiet dominują większe rozmiary ubrań wykonane z myślą o osobach o 170 cm wzrostu. W rezultacie szczupłe panie muszą szukać kreacji w sklepach adresowanych do młodzieży, a te są dość specyficzne. Nie wszystkie nadają się do pracy i wyglądają adekwatnie do wieku. Przedstawiamy korzystne fasony dla drobnych kobiet.

Spis treści:

  1. Sukienki bodycon
  2. Spódnice ołówkowe
  3. Korzystne fasony dla drobnych kobiet. Szorty paper bag
  4. Spódnice midi z rozcięciem z boku
  5. Baskinka
  6. Bluzka z dekoltem serce

Sukienki bodycon

Drobne kobiety często mogą pochwalić się nienaganną figurą. Mają płaski brzuch, wyraźne wcięcie w talii, zgrabne nogi. W ich przypadku świetnie sprawdzą się sukienki bodycon. Tak naprawdę trzeba tylko znaleźć odpowiedni dekolt, kolor i długość.  Drobne panie powinny unikać sukienek za kolano, ponieważ te mogą je przytłaczać. Odrobinę lekkości wprowadza natomiast rozcięcie z boku, które sięga połowy uda. Jeśli zdecydujesz się na sukienkę bodycon o długości midi lub maxi, zwróć uwagę na to, aby posiadała rozcięcia. Te są też bardzo praktyczne, ponieważ ułatwiają poruszanie się.

Spódnice ołówkowe

Drobne kobiety mają ogromny atut w postaci płaskiego brzucha i wcięcia w talii. Warto podkreślić te atrybuty sylwetki, stawiając na spódnice ołówkowe. Te podkreślają kobiece kształty i świetnie wyglądają, gdy wpuścimy w nie bluzkę lub koszulę. Spódnice ołówkowe także świetnie nadają się do pracy. Jeśli jesteś szczupła, poszukaj takiej z gumką w pasie. Dzięki niej dolny element garderoby nie będzie się zsuwał.

Korzystne fasony dla drobnych kobiet. Szorty paper bag

Tak naprawdę drobne kobiety świetnie wyglądają, gdy nadadzą nieco objętości swoim biodrom. W tej roli świetnie sprawdzą się szorty paper bag. Te są dopasowane w pasie, na wysokości którego możemy dostrzec harmonijkę z materiału. Ponadto rozszerzają się ku dołowi, zwiększając objętość bioder.

Spódnice midi z rozcięciem z boku

Tak naprawdę drobne kobiety najlepiej wyglądają w minispódniczkach, mają zazwyczaj niezwykle zgrabne i szczupłe nogi. Jednak mogą sobie czasem pozwolić na dłuższy krój. Przy czym spódnice midi z rozcięciem z boku wyglądają lżej od modeli pozbawionych tego seksownego rozwiązania.

Baskinka

Jeśli chodzi o korzystne fasony dla drobnych kobiet, nie można zapomnieć o baskince. Tego typu bluzki bądź sukienki charakteryzują się obecności falbanki w talii. Z jednej strony ubranie podkreśla wcięcie w pasie, z drugiej dodaje objętości biodrom.

Bluzka z dekoltem serce

Drobne kobiety często mają mniejszy biust. Ten można optycznie powiększyć poprzez dekolt serce. Gdy decydujesz się na zakup bluzki czy sukienki, rozejrzyj się za tym charakterystycznym elementem. Ten nadaje też kreacji dziewczęcy wygląd.