Uroda

Podkład, który ukryje rozszerzone pory

Podkład, który ukryje rozszerzone pory

Rozszerzone pory są wyjątkowo uciążliwym mankamentem cery. Zazwyczaj pojawiają się przy cerze wrażliwej i problematycznej, która wymaga nie tylko specjalnej pielęgnacji, ale i odpowiedniego makijażu. Ten powinien być wykonywany produktami, które przeznaczone są do cery porowatej. Dzięki temu rozszerzone pory będzie można przykryć i uzyskać estetyczny efekt. Zobacz, jaki podkład sprawdzi się przy cerze porowatej.

Cera porowata – kiedy masz z nią do czynienia?

Rozszerzone pory to problem wielu osób. To na, ile będą one widoczne, jest kwestią indywidualną. Jeśli są na tyle duże, że widać je gołym okiem, będą negatywnie wpływać zarówno na urodę, jak i zdrowie. Rozszerzone pory mogą bowiem przerodzić się w wągry i wypryski. Przyczyniać do ich powstania będzie się niewłaściwa pielęgnacja, niedokładny makijaż, a także źle dobrany podkład. To, dlatego tak ważne jest wybranie fluidu, który nie tylko będzie dobrze maskował rozszerzone pory, ale i pielęgnował cerę. Takie właściwości ma kultowy podkład Estee Lauder Double Wear, który makijażystki i wizażystki zamawiają na tagomago.pl/pages/double-wear. Ujednolica on kolor skóry, kryje niedoskonałości, jest trwały, matujący. Ponadto jego skład nie obciąża cery, dzięki czemu chroni przed powstawaniem zaskórników.

Cera porowata

Jaki powinien być podkład do cery porowatej?

Cera z rozszerzonymi porami wymaga specjalnego traktowania. Podkłady, które są jej dedykowane to te delikatne, o lekkiej konsystencji. Dobrze jest też sięgać po kosmetyki, które będą kryły, nawet jeśli nałoży się ich minimalną ilość. Wynika to z tego, że w rozszerzonych porach gromadzą się resztki preparatów upiększających, które powodują wągry i wypryski. Na co dzień warto wiec sięgać po pudry mineralne dedykowane cerze wrażliwej. W ich składach znaleźć można jedynie minerały i czyste pigmenty, przez to są lekkie, delikatne, nie zatykają porów, a przy tym kryją wszystkie niedoskonałości. Na wieczór i wyjątkowe okazje, kiedy potrzebuje się mocniejszego krycia warto sięgnąć po sprawdzone klasyki takie jak Estee Lauder Double Wear dostępne pod tym adresem. Mimo dobrego krycia podkład nie obciąża cery.

Jaki powinien być podkład do cery porowatej

Rozszerzone pory – na to uważaj!

Make-up cery z rozszerzonymi porami nie powinno się wykonywać każdymi dostępnymi kosmetykami. Użycie tych nieodpowiednich sprawi, że osiągnie się efekt odwrotny od zamierzonego, czyli zamiast poprawić urodę, podkreśli się jej mankamenty. W makijażu cery porowatej niewskazane są ciężkie fluidy, bazy pod podkłady, kosmetyki rozświetlające, brokatowe preparaty, pudry w kamieniu i płynie. Kosmetyki te tylko uwypuklają problem rozszerzonych porów, powiększają je i sprawiają, że są one lepiej widoczne.

Dodaj komentarz