O cerę naczynkową należy starannie dbać i zapobiegać powstawaniu pajączków. Niestety, pielęgnacja nie zawsze okazuje się skuteczna. Czasem pojawiają się pajączki, których nie można usunąć.

Cera naczynkowa sprawia trudności w pielęgnacji, a ilość rzeczy i czynników, na jakie należy uważać, bywa przerażająca. Skłonność do pękających naczynek dziedziczymy po przodkach. Pajączkom sprzyjają również używki tj. alkohol, papierosy czy kawa. Osoby, które borykają się z cerą naczynkową, powinny uważać na niesprzyjające czynniki atmosferyczne tj. wiatr i mróz.

Jak dbać o cerę naczynkową

W przypadku cery naczynkowej mamy do czynienia z płytko umiejscowionymi naczyniami krwionośnymi, które wykazują tendencję do pękania. Przyczynia się to do powstawania nieestetycznych pajączków. Niestety, nie zawsze można je ukryć pod makijażem. Odpowiednia pielęgnacja cery, używanie kremów z filtrem, zabezpieczenie przed wiatrem czy unikanie używek bywa pomocne, ale nie zawsze przynosi pożądane rezultaty.

Veinwave – co to takiego?

Zabieg Veinwave to metoda, która pozwala zamknąć naczynka krwionośne. Za pomocą cienkiej igły wprowadza się pod skórę dawkę energii, która oddziałuje na ścianki naczyń. Nakłucia wykonuje się co 1,5 mm.

Zabieg trwa około 15 minut. Tuż po opuszczeniu gabinetu może pojawić się delikatny obrzęk skóry, który powinien szybko ustąpić. Zabiegowi nie towarzyszą dolegliwości bólowe. Czasem pojawia się delikatne ukłucie, który szybko znika.

Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie trzeba po nim stosować specjalnych środków bezpieczeństwa. Zabieg Veinwave nie pozostawia nieestetycznych ran czy siniaków, toteż po opuszczeniu gabinetu można spotkać się ze znajomymi.

Veinwave a trądzik

Ten zabieg doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku różowatego. Ta choroba jest uwarunkowana tendencją do pękających naczynek, toteż pozwala pozbyć się nieestetycznych wyprysków.

Aleksandra Wiktor