Uroda

Jak pozbyć się nadmiaru lakieru do włosów?

Jak pozbyć się nadmiaru lakieru do włosów

Polina Tankilevitch z Pexels

Lakier do włosów to najlepszy przyjaciel każdej kobiety, która pragnie nadać swojej fryzurze objętości i zapewnić jej trwałość. Na ogół sięgamy po niego przed większym wyjściem, vide wesele, chrzciny, komunia, bal karnawałowy. Czasem jednak zaaplikujemy go w zbyt dużej ilości. W naszym artykule podpowiadamy, jak pozbyć się nadmiaru lakieru do włosów.

Spis treści:

  1. Jakie zalety ma lakier do włosów?
  2. Wysuszające działanie lakieru do włosów
  3. Nadmiar lakieru do włosów nie jest dobry
  4. Jak pozbyć się nadmiaru lakieru do włosów?
  5. Mycie głowy w celu usunięcia nadmiaru lakieru do włosów
  6. Jak nakładać lakier do włosów?
  7. Fryzury na lato bez użycia kosmetyków i prostownicy

Jakie zalety ma lakier do włosów?

Lakier do włosów z jednej strony pozwala utrzymać fryzurę w ryzach – ta ma zwiększoną objętość i prezentuje się nienagannie do białego rana, z drugiej nie sposób zapomnieć o jego wadach. Osoby, które sięgają po ten kosmetyk stosunkowo często, skarżą się na różnego rodzaju niedogodności. Splątane włosy, suche kosmyki o zwiększonej łamliwości, matowe pukle – to tylko niektóre z nich.

Wysuszające działanie lakieru do włosów

Kiedy lakier do włosów szkodzi naszym puklom? Okazuje się, że dzieje się tak, gdy go nadużywamy. Potraktujemy go jako kosmetyk do stylizacji włosów, po który sięga się okazjonalnie przed większym wyjściem. Ponadto nie zawsze potrafimy dobrać lakier adekwatny do typu naszych kosmyków. Suche włosy potrzebują innego produktu niż normalne czy przetłuszczające się. Warto to mieć na uwadze. Także niewłaściwy sposób aplikacji lakieru do włosów może zaszkodzić naszym puklom. Dzieje się tak, gdy nakładamy go ze zbyt bliskiej odległości.

Nadmiar lakieru do włosów nie jest dobry

Każda z nas popełnia czasem błąd. Na szczęście większość ma charakter odwracalny. Gdy nałożysz zbyt dużo lakieru do włosów, fryzura wcale nie jest bardziej trwała. Wręcz przeciwnie, gorzej się trzyma, a włosy sprawiają wrażenie posklejanych i tłustych. Cierpi na tym także nasza objętość, którą pragnęłyśmy zwiększyć. Jak pozbyć się nadmiaru lakieru do włosów?

Jak pozbyć się nadmiaru lakieru do włosów?

Nadmiar lakieru do włosów najlepiej usunąć, sięgając po szczotkę o miękkim włosiu. W ten sposób wyczeszemy nadmiar kosmetyku i rozplączemy posklejane pukle. Szczotka o miękkim włosiu nie wyrwie nam włosów, nie uszkodzi też ich struktury. Warto mieć ją na podorędziu, nie tylko na wypadek posklejania pukli lakierem.

Mycie głowy w celu usunięcia nadmiaru lakieru do włosów

Nadmiar lakieru do włosów najlepiej usunąć w sposób tradycyjny, czyli poprzez tradycyjne mycie głowy. Jest to jednak rozwiązanie dla tych z nas, które mają więcej czasu na naniesienie ewentualnych poprawek. Jeśli za godzinę bierzemy ślub, mamy już gotowy makijaż i ubraną suknię, to raczej nie wskoczymy pod prysznic, ponieważ nie wyrobimy się z przygotowaniami. Jeśli jednak mamy parę godzin do wyjścia, to możemy umyć głowę. Trzeba to zrobić mocniejszym szamponem, ponieważ ten na bazie łagodnych substancji myjących może nie rozpuścić lakieru. W końcu to kosmetyk do zadań specjalnych, który ma trzymać w ryzach nasze pukle.

Jak nakładać lakier do włosów?

Jak nakładać lakier do włosów, aby uniknąć ich posklejania? Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać o tym, że nakładamy go wyłącznie na suche pukle. Ponadto lakier  aplikujemy z odległości 20 cm, inaczej nałożymy go zbyt dużo i posklejany nasze kosmyki. Pamiętajmy także o tym, aby rozpylać tylko jedną warstwę kosmetyku na wierzchnią stronę włosów oraz jedną na wewnętrzną stronę pukli. Więcej produktu poskleja nam kosmyki i spowoduje ich przyklapnięcie.

Fryzury na lato bez użycia kosmetyków i prostownicy

Pamiętajmy, że najmodniejsze fryzury na lato są lekkie. Warkoczyki w stylu boho splecone z włosków okalających twarz wyglądają efektownie, a nie wymagają użycia kosmetyków do stylizacji. To świetna propozycja na wakacje tak jak kucyk z apaszką czy niski kok z wygładzonym przodem głowy. Tego typu fryzury na lato nie wymagają użycia kosmetyków, prostownicy czy lokówki. Można je wykonać przy niewielkim nakładzie sił.

Dodaj komentarz