Lifestyle

Poszewki boho. Poduszki dekoracyjne. Inspiracje 2022

Poduszka dekoracyjna

Fotografia: balibali.pl

Poszewka boho – to mały dodatek, który wprowadzi styl boho do Twojego wnętrza. Poduszka dekoracyjna w stylu boho w sklepie Bali bali.

Poszewki boho – stwórz styl boho w sypialni lub salonie

Od niedawna styl boho stał nie wiodący trendem w wystroju wnętrz. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest on na tyle bogaty, że tylko Wasza pomysłowość Was ogranicza. Ważnym aspektem są drobne dodatki takie jak poszewki boho, ozdoby ścienne czy narzutki. Tego rodzaju produkty znaleźliśmy na balibali.pl, jest to marka, która wszystkie swoje produkty importuje z Indonezji. Zanim jednak zaczniemy mówić o aranżacjach, dowiedzmy się skąd w ogóle ten styl boho pochodzi.

Styl boho – czym jest?

Wywodzi się on od francuskiego słowa la boheme. Określało ono grupę artystyczną żyjącą w Paryżu po Rewolucji Francuskiej. Czas ten nie był prosty dla rozmaitych malarzy czy poetów. Borykali się oni z problemami finansowymi i ciężko im było się utrzymać. Aby przetrwać imali się oni wielu zajęć jak na przykład pisanie wierszy, sprzedaż swoich prac i obrazów. Mimo braku pieniędzy nie utracili oni duszy artystycznej. Z powodu ograniczeń ich ubiór należał w tamtych czasach do niemodnego nie mógł być uznany za nowoczesny. Wnętrza były wypełnione starymi, często zniszczonymi meblami i niepasującymi do siebie dodatkami. Jednak każdy artysta ma w sobie jakiś ukryty przekaz. Z tej pozornej dysharmonii powstały naprawdę interesujące aranżacje, które inspirują nas pod dziś dzień. Artyści Ci żyli na własnych zasadach i taki również był styl boho. Tak jest do dziś, poprzez wystrój mamy siebie wyrazić, dlatego nie musicie przejmować się jakimiś sztywnymi regułami.

poszewka ozdobna

Fotografia: balibali.pl

Jakie kolory rządzą?

Można powiedzieć, że dominują tutaj beże i jasne brązy.. To jest podstawowa kolorystyka, co nie oznacza, że musimy ograniczać się tylko do niej. Już od jakiegoś czasu trendy okazują się mocniej nasycone kolory, tak zwane kolory ziemi. Chodzi o mocniejsze odcienie zieleni czy też wanilii. Kiedyś popularne dekoracje były też w pstrokatych, krzykliwych kolorach, które wraz z nadejściem klimatu scandi boho trochę odeszły do lamusa. Obecnie bardziej stawia się na kolory wyglądające na sprane i wyblakłe. Również poszewki i koce są robione beż użycia pstrokatych barwników, ograniczając się do stonowanych kolorów. 

Poduszka boho – niezbędny dodatek

Ważnym aspektem wspominanego stylu jest masa drobnych dodatków. Z pomocą przyjdą tutaj poduszki dekoracyjne wykonane z makramy. Jest to popularna tkanina, która jest wyplatana ręcznie. Do tego warto dodać stylowe narzutki. Fajne jest to, że czasem jeśli mamy wysłużoną kanapę, za pomocą właśnie takiego pledu możemy ja całkowicie odmienić. Sporo tego rodzaju dodatków znajdziecie na wyspie Bali. Lokalni rzemieślnicy specjalizują się w produkcji tych pięknych ozdób.

Poszewki dekoracyjne, które znajdziecie w sklepie Bali Bali, wykonane są także z surowej bawełny. Jest to zupełnie nieobrobiony rodzaj materiału, który zapewnia uczucie naturalności, co jest kluczowe właśnie w stylu boho. Każda poszewka posiada unikalny wzór. Do wybory macie okrągłe poduszki na przykład robione z liści palmy bambusowej, które fajne zagrają na tarasie i ubarwią każde wnętrze. 

poszewka słomiana

Fotografia: balibali.pl

Meble boho

Jak wspomnieliśmy na początku, nasza paryska cyganeria nie miała pieniędzy na nowiutkie meble więc korzystała z tych starszych, bardziej wysłużonych. Zabawne jest to, że w dzisiejszych czasach właśnie najbardziej pożądanym jest posiadanie mebli w stylu vintage. Czasem nawet celowo są one postarzane, aby nabrać klimatycznego sznytu. Popularne są wszelkiego rodzaju komody mające często charakter ozdobny. W dzisiejszych czasach mega popularne stały się meble rattanowe. Są one wytrzymałe a jednocześnie wyglądają imponująco.

Co do sypialni?

Sypialnia powinna być raczej stonowana. Jest to miejsce, w którym odpoczywamy i powinniśmy zapewnić sobie najwyższy stopień komfortu. Mocne kolory mogą jednak drażnić i powodować, że jakość odpoczynku nie będzie odpowiednia. Powinniście sprawdzić ręcznie robione ozdoby ścienne. W sklepie online Bali Bali znajdziecie je wykonane z naturalnych materiałów takich jak rattan, trawa morska czy liścia palmy kokosowej. Tworzycie dzięki temu przytulny klimat, w którym będzie dobrze zażywało się relaksu. 

Sklep boho – skąd są produkty?

Pamiętajcie, że wszystkie produkty, które możecie znaleźć w BALI BALI zostały wykonane ręcznie przez lokalnych rzemieślników z tej indonezyjskiej wyspy. Jako dostawcy wybierani są tylko sprawdzone, małe firmy, które tą sztukę rękodzieła przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Każda poszewka na poduszkę to efekt pracy ludzkich rąk. Każdy element to efekt pasji i kunsztu balijskich artystów. Jeśli chcecie zobaczyć więcej produktów zapraszamy na balibali.pl

Dodaj komentarz