Wypadanie włosów to domena starszych osób. To największy mit związany z naszymi włosami, szczególnie mocno rozpowszechniany wśród osób młodych, lub w średnim wieku. Wypadanie włosów może bowiem dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Dlatego warto zdać sobie sprawę, w jaki sposób z nimi walczyć.

 

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że problem wypadania włosów najczęściej dotyczy mężczyzn, szczególnie tych, którzy ukończyli już dwadzieścia lat. I choć rzadziej problem ten dotyka kobiet, to również nie powinny bagatelizować jego pierwszych objawów. Dlatego warto dowiedzieć się, jak z tą dolegliwością walczyć.

Zacząć trzeba oczywiście, jak w przypadku każdej choroby, od zidentyfikowania przyczyny. Z czego więc może wynikać wypadanie włosów? Przede wszystkim z dojrzałego wieku. Ale duży wpływ na tego typu dolegliwość ma również uwarunkowanie genetyczne oraz zaburzenia hormonalne – przykładem może być zbyt duża ilość testosteronu, która prowadzi do szybszego wypadania włosów.

 

Warto więc przeciwdziałać wypadaniu włosów, chociażby stosując się do specjalnej diety. Powinna ona zawierać zróżnicowane produkty, takie jak ryby, fasola, czy też jajka. Należy bowiem pamiętać, że głównym budulcem włosów są białka, a wymienione powyżej produkty dostarczą odpowiednich protein chroniących i wzbogacających cebulki włosów. Dzięki temu będą one mocniejsze i wykazywać będą mniejszą „ochotę” do wypadania.

Do swojej diety warto również wprowadzić produkty bogate w żelazo i witaminę C. Dzięki tym witaminom nasza skóra jest zdrowsza, tym samym lepiej dba o porost włosów. Koniecznie zalecamy łączenie obu wymienionych witamin, gdyż to właśnie witamina C pomaga w lepszym wchłanianiu żelaza. Wszystko to prowadzi do gęstszych włosów. Warto więc z takowej porady specjalistów skorzystać.

 

Najgorszą informacją dla osób, które wciąż gdzieś pędzą, gonią czas, jest fakt iż do wypadania włosów mocno przyczynia się częste używanie suszarki. Działanie tego urządzenia mocno osłabia włosy, szczególnie ich cebulki. Podobnie sytuacja wygląda również w wypadku żelów czy innych lakierów. Warto więc czasami odłożyć te preparaty na bok, a zainteresować się odpowiednim szamponem i odżywkami pomagającymi w regeneracji włosów.

 

Warto również zainteresować się preparatami przeciw wypadaniu włosów, które najlepiej działają wraz z opisaną powyżej dietą. Serdecznie polecamy.