Uroda

Jaka fryzura ślubna jest najmodniejsza?

fryzura ślubna

Valerie Elash z Unsplash

W dniu ślubu każda panna młoda pragnie znajdować się w centrum uwagi i olśniewać nieskazitelnym wyglądem. W tym celu już na długo przed planowaną uroczystością szuka sukni ślubnej podkreślającej atuty sylwetki oraz odpowiedniego makijażu i fryzury. Wybór jest ogromny, nic dziwnego, że podjęcie ostatecznej decyzji często przysparza trudności. W naszym artykule podpowiadamy, jaka fryzura ślubna jest najmodniejsza.

Spis treści:

  1. Modne fryzury ślubne – luźne koki
  2. Fryzura ślubna oddająca prostotę i szyk
  3. Fryzury ślubne z Pinteresta nie zawsze pasują do nas
  4. Jak dobrać fryzurę ślubną?
  5. Uczesanie ślubne dostosowane do makijażu
  6. Modne fryzury a typ naszych włosów
  7. Jak welon determinuje dobór fryzury ślubnej?
  8. Fryzura odzwierciedlająca temperament właścicielki
  9. Jaka fryzura na wesele w plenerze?
  10. Fryzura próbna – dlaczego warto ją wykonać?

Modne fryzury ślubne – luźne koki

Fryzura ślubna niejedno ma imię. Można jednak zauważyć pewne wiodące trendy, nie musimy się jednak sztywno do nich przywiązywać. Waszej uwadze chcemy polecić fryzury, które można opisać słowami prostota i szyk. Takie uczesania rzeczywiście są najmodniejsze w tym sezonie. Luźne koki prezentują się niezwykle efektownie, a zarazem wyglądają lekko i kobieco. Nie każda panna młoda dobrze czuje się w sztywnych fryzurach, które sprawiają wrażenie odcinających się od twarzy.

Fryzura ślubna oddająca prostotę i szyk

Fryzura ślubna może w tym sezonie opierać się także na falach, które sprawiają wrażenie naturalnych. Także większe loki o luźniejszym skręcie cieszą się sporą popularnością. Często tylko okalają twarz panny młodej, tym samym zmiękczając jej rysy twarzy. To prosta fryzura na większe uroczystości, która robi efekt wow. Każda z nas może wykonać ją samodzielnie, dysponując lokówką lub wałkami o odpowiedniej grubości. Także proste kucyki cieszą się popularnością wśród panien młodych. Niektóre z nich decydują się pójść do ślubu w wyprostowanych, rozpuszczonych włosach. Stawiają zatem na prostotę i naturalność, które w tym sezonie są mocno osadzone w trendach.

Fryzury ślubne

Maria Orlova z Unsplash

Fryzury ślubne z Pinteresta nie zawsze pasują do nas

Fryzury ślubne często oceniamy na podstawie zdjęć na Instagramie, Pintereście czy przeglądając kolorowe magazyny. Często jakieś uczesanie nas zachwyca, chcemy uzyskać podobne, ale nie zawsze jest to możliwe. Fryzura, która świetnie pasuje naszej przyjaciółce czy siostrze, u nas może nie zdać egzaminu, bo mamy inny charakter wesela, krój sukni ślubnej, rysy twarzy czy typ włosów.

Jak dobrać fryzurę ślubną?

Wybierając fryzury ślubne musimy uwzględnić m.in. suknię ślubną. Gdy ta jest strojna, księżniczkowa, to uczesanie w stylu boho z dwoma warkoczykami przy skroniach niekoniecznie zda egzamin. Analogicznie zwiewna, muślinowa sukienka nie pasuje do skomplikowanego koka mocno spryskanego lakierem.

Uczesanie ślubne dostosowane do makijażu

Fryzury ślubne powinny także licować z makijażem, który planujemy. Jeśli make up ma być w stylu glamour, to fryzura także powinna wpisywać się w ten nurt. Przy prostym makijażu uczesanie także może charakteryzować się prostotą.

Modne fryzury a typ naszych włosów

Nie zapominajmy o niezwykle istotnym czynniku. Typ naszych włosów często determinuje fryzurę ślubną. Gdy te są cienkie, nie wyczarujemy z nich wielkiego warkocza dobieranego, który ma pełnić rolę wianka. Jeśli są krótkie, niektóre fryzury odpadają już na wstępie. Z kolei mocno przesuszonych włosów nie warto dalej osłabiać, poddając je skomplikowanym zabiegom stylizacyjnym.

Jak welon determinuje dobór fryzury ślubnej?

Ślubne nakrycie głowy także wpływa na dobór odpowiedniej fryzury. Jeśli decydujemy się na welon, nie możemy mieć całkowicie gładkich i rozpuszczonych włosów, bo ten nie będzie miał się czego trzymać. Z kolei wianek z kwiatów nie pasuje do wystawnego koka.

Fryzura odzwierciedlająca temperament właścicielki

Zastanawiając się nad fryzurą ślubną, należy uwzględnić także swój temperament. Jeśli nie lubisz sytuacji formalnych, to bardzo sztywna fryzura będzie ci przeszkadzać. Poczujesz się w niej jak na balu przebierańców.

Jaka fryzura na wesele w plenerze?

Wesele w plenerze pozwala na skromniejsze uczesanie, podczas gdy zabawa zaplanowana w luksusowym dworku wymusza na nas bardziej wyszukaną fryzurę. Czasem ze względu na wystrój sali do fryzury trzeba przemycić elementy glamour.

Fryzura próbna – dlaczego warto ją wykonać?

Makijaż ślubny podobnie jak fryzura musi wyróżniać się trwałością i korespondować z naszą urodą. To, ile przetrwa make up czy uczesanie zależy m.in. od kondycji skóry oraz włosów. Na przesuszonej cerze czy puklach trudniej uzyskać zadowalający efekt. Aby upewnić się, że dany makijaż czy fryzura jest dla nas, warto umówić się na makijaż i fryzurę próbną.

Dodaj komentarz