Uroda

Przeszczep brwi – skuteczny zabieg dla kobiet i mężczyzn

Przeszczep brwi

Pixabay

Brwi stanowią nie tylko ozdobę oka, ale i całej twarzy. Ich brak może więc powodować ogromny dyskomfort, który w istotny wpływa na poczucie własnej wartości. Problem ich utraty może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Istnieje jednak sposób na to, aby skutecznie zniwelować ten problem, a tym samym sprawić, że nasze samopoczucie oraz odbiór siebie znacznie się polepszą. Mowa o przeszczepie brwi. Na czym on polega? Podpowiadamy.

Utrata brwi – przyczyny

Pamiętajmy o tym, że utratę brwi w żaden sposób nie można zakwalifikować jako naturalnego procesu. Jeśli zauważymy, że zaczynają wypadać, należy koniecznie skonsultować taki obrót spraw z lekarzem.

Wśród najczęściej wymienianych przez nich przyczyn utraty brwi są takie schorzenia jak choroby tarczycy łysienie plackowate, albo też wrodzona niezdolność porostu brwi. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że często łapią nas infekcje lub zbyt często depilujemy brwi.

Warto także wziąć pod lupę robienie tatuaży oraz skłonności do przerzedzania. Nie możemy także bagatelizować roli genów – podłoże genetyczne także może się przyczynić do tego, że z czasem będziemy tracić owłosienie na łuku brwiowym. W każdym z tych wypadków można jednak wpłynąć na to, aby wyglądać naturalnie, a mianowicie – poddać się zabiegowi przeszczepu brwi.

Czym jest przeszczep brwi?

Przeszczep brwi jest zabiegiem chirurgicznym do którego wykorzystywane są włosy pobierane z tyłu głowy pacjenta. Jego zadaniem jest to, aby przywrócić owłosienie na łuku brwiowym, którego zanik może mieć różne podłoże. Przeszczep wykonuje się zarówno w przypadkach, kiedy mamy do czynienia z całkowitym brakiem owłosienia, ale także wtedy, kiedy mamy do czynienia z chęcią poprawy estetyki brwi czy też wówczas, kiedy się one przerzedzają. Można także skorzystać z niego, jeśli chcemy zmienić kształt naszych brwi. Bez względu na to, jaka jest nasza motywacja, zawsze musimy korzystać z usług doświadczonych specjalistów. Przeczep wymaga ogromnej precyzji, wiedzy oraz doświadczenia od lekarza, który będzie go przeprowadzał.

Przebieg przeszczepu brwi

Dobrzy specjaliści wykonujący zabieg przeszczepu brwi zgodnie ze sztuką to tacy, którzy zachowują naturalność w kierunku ich wzrostu. Bardzo ważne jest także to, aby dokonywać przeszczepu pojedynczych mieszków i implantować je pod odpowiednim kątem. W praktyce mowa o tym, aby zachowany został naturalny wzór – w tym wypadku układający się w jodełkę – w kierunku od oka do oka, jak również biorąc pod uwagę odpowiedni kąt uniesienia włosa. Pierwsze rezultaty można zauważyć w chwili wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz