Oznaki, że twoja przyjaciółka spotyka się z toksycznym facetem

Nieważne, czy nosimy torebkę Chanel i pracujemy na kierowniczym stanowisku, czy kupujemy dodatki w sieciówkach i pracujemy w supermarkecie, jesteśmy tak samo podarne na toksycznych mężczyzn. Ci bardzo często mają w sobie to coś, co nas przyciąga i sprowadza na nas nieszczęście. Przedstawiamy oznaki, że twoja przyjaciółka spotyka się z toksycznym facetem.

Ostatnio jej nastrój jest bardzo chwiejny

Jeśli twoja przyjaciółka zawsze była osobą pogodną i stabilną emocjonalnie, to jej nagła chwiejność powinna wzbudzić twoje zainteresowanie. Jeśli jednego dnia skacze ze szczęścia, a drugiego płacze i nie chce z nikim rozmawiać, w jej życiu dzieje się coś bardzo złego. Gdy dobrze ulokujemy swoje uczucie, towarzyszą nam głównie pozytywne emocje. Jeśli mężczyzna wywołuje w nas skrajne uczucia, to jest toksyczny i trzeba od niego uciekać.

Twoja przyjaciółka często jest smutna

Jeśli widzisz, że z pogodnej dziewczyny nagle stała się smutną, zalęknioną i zmęczoną życiem kobietą, to znak, że on ma na nią zły wpływ. Może często się z niej wyśmiewa, wytyka jej różne braki i krytykuje, dlatego czuje się niegodna tak dobrej partii, jaką wydaje się on. Niewykluczone, że on na jej oczach flirtuje też z innymi, mocno ją w ten sposób upokarzając.

Twoja przyjaciółka poświęca zbyt wiele uwagi swoim kompleksom

Kiedyś ona w ogóle nie zwracała uwagi na rozmiar swoich pośladków. Zasadniczo ta część ciała nie miała dla niej żadnego znaczenia, dobrze czuła się w swoim ciele. Jednak nagle ma do nich mnóstwo uwag. To może być jego wina. Może skrytykował ją za to, że ma za dużą lub za małą pupę. Krytyka mężczyzny, który nam się podoba, jest szczególnie dotkliwa.

Nie ma czasu dla znajomych

Jeśli on całkowicie nią zawładnął, odciął od znajomych i rodziny, to znak, że może mieć zadatki na maniaka kontroli. Chce mieć ją tylko dla siebie, gdyż traktuje ją przedmiotowo. Boi się, że kontakt ze znajomymi lub przyjaciółmi mógłby otworzyć jej oczy na wiele spraw, w tym jego wady.

Chodzi rozdrażniona i wyżywa się na innych

Wiadomo, że do analizy czyjegoś zachowania należy podchodzić w sposób całościowy. Jeśli ktoś zawsze był nerwowy i miał zwyczaj wyładowywać złość na bliskich, to takie zachowanie nie powinno nas dziwić. Natomiast jeśli zawsze był miły i opanowany, a nagle czepia się nas o to, że wołamy go na kolację, to znak, że w jego związku dzieje się coś złego. Partner wywiera negatywny wpływ na twoją przyjaciółkę, musi jej zadawać ból, z którym sobie nie radzi i dlatego wyładowuje się na innych, którzy akurat są pod ręką.

Nagła zmiana zainteresowań

Jeśli twoja koleżanka zawsze interesowała się literaturą oraz pokazami Coco Chanel, a teraz nagle nurtuje ją energia Ziemi, to znak, że może zadawać się z przedstawicielem sekty, kimś, kto robi jej pranie mózgu. Dlatego spróbuj poznać jej faceta, aby ocenić, czy stanowi dla niej zagrożenie. Jeśli coś cię zaniepokoi, szczerze z nią porozmawiaj. Nie atakuj, zacznij od własnej historii z toksycznym mężczyzną w roli głównej. W ten sposób otworzysz ją na rozmowę.

Zaniedbywanie pracy oraz studiów

Jeśli przyjaciółka zaniedbuje pracę oraz studia, odkąd ma faceta, to  znak, że ten wywiera na nią zły wpływ. Rzeczą normalną jest lekkie roztargnienie na początku związku, ale nie wagarowanie, ciągłe branie urlopu na żądanie etc. Dorośli ludzie umieją rozdzielić czas między pracę a przyjemności.

Drastyczne zmiany w wyglądzie

Twoja przyjaciółka nagle zaczęła robić sobie tatuaże? A może poszła do salonu piercingu? Takie duże zmiany w wyglądzie mogą świadczyć o chęci przypodobania się nowemu partnerowi, utracie niezależności i własnego zdania.

Osobliwe poglądy

Twoja przyjaciółka nagle zaczęła głosić osobliwe poglądy. Jej zdaniem koronawirus nie istnieje, szczepionki powodują autyzm, a za wszystkim stoi mafia żydowska?  Takie poglądy nie biorą się znikąd. Zazwyczaj stoi za nimi samozwańczy guru, który skutecznie manipuluje innymi, w tym swoją partnerką.

Uzależnie od używek

Twoja przyjaciółka często sięga po alkohol, nagle zaczęła palić lub miewa nieprzytomny wzrok? To znak, że pod wpływem faceta mogła uzależnić się od pewnych substancji. Warto porozmawiać na ten temat z jej bliskimi, aby nie wpadła w poważne tarapaty.