Moda

Jak wybrać legginsy na siłownię?

Jak wybrać legginsy na siłownię

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Coraz więcej z nas prowadzi zdrowy styl życia i stawia na aktywność fizyczną. Ćwiczenia na siłowni wymagają jednak odpowiedniego stroju. Ten powinien być przede wszystkim wygodny. Jak wybrać legginsy na siłownię?

Spis treści:

  1. Jak wybrać odpowiedni rozmiar legginsów?
  2. Dlaczego warto postawić na legginsy push up?
  3. Oddychające legginsy
  4. Jak wybrać legginsy na siłownię? Zrób test prześwitywania
  5. Długie legginsy czy krótkie?

Jak wybrać odpowiedni rozmiar legginsów?

Wiele kobiet ma problem z zakupem legginsów. Ten dotyczy szczególnie szczupłych pań o budowie klepsydry, W ich przypadku często talia jest dużo węższa od bioder, przez co trudno dobrać im dolne elementy garderoby. Najlepiej sprawdzą się legginsy z wysokim stanem. Nie polecamy tych z niskim, ponieważ ciągle będą się zsuwać, odkrywając bieliznę.  Legginsy z wysokim stanem powinny być dopasowane zarówno w talii, jak i w biodrach. Dobrze jest wybrać takie z mocno elastycznego materiału, które dobrze przylegają w pasie. Legginsy nie powinny być za duże, bo będą nam spadać z pasa, wywołując dyskomfort. Z drugiej strony nie mogą też być za małe, bo wówczas podczas aktywności fizycznej mogą pęknąć w kroku lub wrzynać się w miejsca intymne, powodując ból.

Dlaczego warto postawić na legginsy push up?

Legginsy push up charakteryzują się wysokim stanem. Ich pas jest stosunkowo szeroki (na 4-5 cm). W rezultacie bardzo ładnie podkreślają nie tylko talię, ale też modelują pośladki. Ponadto legginsy push up za sprawą szerokiego pasa z mocno elastycznego materiału doskonale kompresują wystający brzuszek. Wybierając je, zyskujesz gwarancję, iż na siłowni będziesz prezentowała się stylowo i seksownie.

legginsy push up
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Oddychające legginsy

Legginsy dostępne na rynku w zdecydowanej większości mogą pochwalić się syntetycznym składzie. Większość stanowi mieszaninę poliestru i elastanu.  W związku z tym warto kupić oddychające legginsy, aby ciało podczas ćwiczeń się w nich nie pociło, a w wilgotnym środowisku nie namnażały się bakterie. Tutaj kluczową rolę odgrywa splot. Jeśli nie jest bardzo ścisły, syntetyczny materiał, z którego wykonano legginsy na siłownię, powinien przepuszczać powietrze.

Jak wybrać legginsy na siłownię? Zrób test prześwitywania

Legginsy na siłownię powinny być przede wszystkim komfortowe. Dotyczy to zarówno aspektu fizycznego, jak i psychicznego. Nie ma nic gorszego niż świadomość, że podczas podnoszenia ciężarów czy robienia przysiadów, materiał tak się napija, że widać nam majtki. Zresztą niektóre legginsy na siłownię są wykonane z tak słabych materiałów, że prześwitują nawet wówczas, gdy nie uprawiamy sportu. Mamy dla ciebie pewną pomocną, a zarazem oryginalną poradę. Aby ocenić, czy legginsy prześwitują, do ich mierzenia załóż majtki w kontrastującym kolorze – do czarnych białe, do białych czarne etc. Dzięki temu zobaczysz, czy bielizna przebija przez materiał, z którego wykonano sportowe ubranie.

Długie legginsy czy krótkie?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, na jaką długość legginsów postawić. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ każda z nas prowadzi inny tryb życia. Długie legginsy są najbardziej uniwersalne, sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Możemy w nich ćwiczyć na siłowni i biegać w parku. Jednak latem często kusi nas, by postawić na krótkie legginsy. Te mogą sprawdzić się latem podczas wycieczek rowerowych czy joggingu. Jednak zimą nie znajdą większego zastosowania, chyba że na dobrze ogrzewanej siłowni. Możesz także wybrać legginsy o kroju 7/8, które odsłaniają fragment kostki i tym samym optycznie wyszczuplają nogi. Unikaj jednak tych o długości 3/4, ponieważ ten fason skraca nogi.

Dodaj komentarz