korekta kształtu brody

Twarz nie bez powodu uchodzi za wizytówkę człowieka. Poznając nowe osoby, łatwiej zapamiętujemy ich wygląd niż imię. Niestety,  natura nie wszystkich obdarzyła idealnymi rysami.

Broda decyduje o wyglądzie naszej twarzy. Jeśli jest nieproporcjonalna lub przyjmuje dziwny kształt, popadamy w kompleksy. Czy można usunąć ich źródło?

Korekta kształtu brody to nic innego jak jeden z zabiegów chirurgicznych, który ma sprawić, że nasza twarz będzie ładniejsza, lepsza. Ta część ciała często decyduje o całokształcie – wyglądzie i odbiorze naszej osoby. Dobrze wykonana korekta kształtu brody może poprawić samoocenę.

Operacja brody i nosa

Co ciekawe, operacja plastyczna brody często idzie w parze z korektą kształtu nosa. Chirurdzy polecają zabiegi łączone, gdyż dzięki nim uzyskuje się odpowiednie proporcje twarzy. Do brody zazwyczaj dostosowuje się wygląd zarówno nosa, jak i powiek.

Korekcja kształtu brody

Operacja zazwyczaj trwa około godziny. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, choć czasem chirurg decyduje się na znieczulenie ogólne. Lekarz robi nacięcie pod brodą lub wewnątrz ust (oba miejsca są praktycznie niewidoczne), a następnie ściera lub odłamuje niezwykle precyzyjnie kawałek kości. Wszystko kończy się standardowo – założeniem szwów.

Długość rekonwalescencji zależy od stanu pacjenta. Zazwyczaj przez tydzień nie powinno przyjmować się innych pokarmów niż płynne. Opuchlizna po zabiegu może utrzymywać się przez 6 tygodni. Dla końcowego efektu warto się poświęcić. Ciężko podać cenę takowego zabiegu, ponieważ stawkę ustala się indywidualnie.

Wojciech Chorąży