Twarz i szyja Zabiegi Chirurgii Plastycznej

U kogo przeprowadza się korektę kształtu brody?

korekta kształtu brody

Twarz nie bez powodu uchodzi za wizytówkę człowieka. Poznając nowe osoby, łatwiej zapamiętujemy ich wygląd niż imię. Niestety,  natura nie wszystkich obdarzyła idealnymi rysami.

Broda decyduje o wyglądzie naszej twarzy. Jeśli jest nieproporcjonalna lub przyjmuje dziwny kształt, popadamy w kompleksy. Czy można usunąć ich źródło?

Korekta kształtu brody to nic innego jak jeden z zabiegów chirurgicznych, który ma sprawić, że nasza twarz będzie ładniejsza, lepsza. Ta część ciała często decyduje o całokształcie – wyglądzie i odbiorze naszej osoby. Dobrze wykonana korekta kształtu brody może poprawić samoocenę.

Operacja brody i nosa

Co ciekawe, operacja plastyczna brody często idzie w parze z korektą kształtu nosa. Chirurdzy polecają zabiegi łączone, gdyż dzięki nim uzyskuje się odpowiednie proporcje twarzy. Do brody zazwyczaj dostosowuje się wygląd zarówno nosa, jak i powiek.

Korekcja kształtu brody

Operacja zazwyczaj trwa około godziny. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, choć czasem chirurg decyduje się na znieczulenie ogólne. Lekarz robi nacięcie pod brodą lub wewnątrz ust (oba miejsca są praktycznie niewidoczne), a następnie ściera lub odłamuje niezwykle precyzyjnie kawałek kości. Wszystko kończy się standardowo – założeniem szwów.

Długość rekonwalescencji zależy od stanu pacjenta. Zazwyczaj przez tydzień nie powinno przyjmować się innych pokarmów niż płynne. Opuchlizna po zabiegu może utrzymywać się przez 6 tygodni. Dla końcowego efektu warto się poświęcić. Ciężko podać cenę takowego zabiegu, ponieważ stawkę ustala się indywidualnie.

Wojciech Chorąży

Dodaj komentarz