lifting twarzy Ulthera

Wiele zabiegów kosmetycznych powoduje, że skóra wymaga kilku dni odpoczynku. Może być zaczerwieniona, obrzmiała,  spuchnięta. Nie dotyczy to jednak nieinwazyjnego zabiegu Ulthera™.

Szybko i skutecznie

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi, które wykonuje się szybko, a które nie pozostawiają na skórze niechcianych śladów. Wszelkiego rodzaju operacje plastyczne wymagają od pacjenta zostania w domu na kilka dni, a niekiedy nawet w klinice. Jednak z każdym rokiem poszerza się gama usług medycyny kosmetycznej, które można wykonać niejako w porze lunchu, w przerwie w pracy. Są to zabiegi błyskawiczne, które nie pozostawiają na skórze niechcianych śladów, jak opuchlizna, siniaki czy zaczerwienienia. Efekty takich zabiegów utrzymują się niestety nieco krócej, ale jest to cena jaką trzeba zapłacić za błyskawiczny zabieg.

Ulthera™ to nowoczesne rozwiązanie w ujędrnianiu i unoszeniu skóry twarzy. Specjalnie skonstruowane urządzenie wykorzystuje siłę ultradźwięków. Fale ultradźwiękowe pozwalają na głęboką ingerencję w skórę. Efekty zabiegu porównywalne są do tych, jakie osiąga się dzięki zabiegom chirurgicznym. Urządzenie Ulthera™ pozwala na dokładne określenie wyglądu tkanki podskórnej. Dzięki temu lekarz będzie mógł następnie bardzo precyzyjnie dobrać odpowiedni strumień ultradźwięków do konkretnego miejsca na skórze. Fale ultradźwiękowe powodują koagulację i obkurczenie tkanek. Zmusza to tkanki do produkcji nowego, ulepszonego kolagenu, który jest odpowiedzialny za stan naszej skóry i jej napięcie.

Opis zabiegu

Sam zabieg opisywany jest przez pacjentów jako raczej bezbólowy, jednak może wywoływać dyskomfort. Jeśli pacjent ma obniżony próg odczuwania bólu, może około pół godziny przed zabiegiem zażyć środki przeciwbólowe (np. na bazie paracetamolu). Zabieg dzieli się na dwa etapy.

Etap pierwszy to diagnostyka, podczas której aparat Ulthera™ pozwala na ukazanie struktury tkanki skórnej do głębokości nawet 9mm. Umożliwia to dokładne określenie miejsc, w których potrzebna będzie później silniejsza ingerencja, a w których będzie ona słabsza. Ten etap jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Etap drugi to terapia właściwa. Za pomocą wielu różnych głowic lekarz wykonuje zabieg. Umożliwiają one osiągnięcie różnych częstotliwości i różnych głębokości oddziaływania ultradźwięków, dzięki czemu są one bardzo skuteczne dokładnie w tych miejscach, w których mają zadziałać. Podczas tej fazy pacjent może odczuwać lekki ból w momencie powodowania koagulacji.

Cały zabieg trwa do 40 minut. Część jego efektów będzie można zauważyć od razu, jednak z każdym tygodniem cera będzie wyglądała coraz lepiej – jej elastyczność i napięcie będą się poprawiać wraz z postępującą odbudową włókien kolagenowych. Jeden zabieg jest najczęściej wystarczający, żeby osiągnąć upragniony efekt. Ulthera™ najlepiej działa na delikatne obszary twarzy – powieki, podbródek, kąciki ust, jednak zastosowany na całą twarz również przyniesie efekty. Te zaś będą utrzymywać się do roku. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i większa wrażliwość na dotyk.

Magdalena Walma