odsysanie tłuszczu

Jeszcze nie tak dawno temu chirurgia plastyczna nie kojarzyła się zbyt dobrze i raczej rozpatrywana była jako fanaberia. Teraz jednak z usług chirurgów korzystamy coraz częściej, a społeczna akceptacja w tym kierunku jest znacznie większa.

W nowoczesnych gabinetach chirurgii plastycznej możemy skorzystać z szerokiej gamy usług. Powiększanie, pomniejszanie lub modelowanie piersi, korekta uszu i nosa, plastyka brzucha, ud i ramion, liposukcja, usuwanie znamion czy blizn – to tylko niektóre z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej. Dzisiaj chirurdzy mają coraz więcej pracy i odwiedzają ich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni w różnym wieku.

Jakie zabiegi są najbardziej popularne?

Wśród operacji plastycznych największym zainteresowaniem cieszy się powiększenie biustu. Dzięki temu zabiegowi kobiety, które mają niewielkie, niesatysfakcjonujące pod względem wielkości piersi, mogą w końcu uzyskać wymarzony rozmiar. Także kobiety chętnie wybierają zabiegi zmniejszenia piersi, które mogą być też dużym ciężarem, a nawet przyczyniać się do bólów placów, oraz liposukcję, czyli zasysanie tłuszczu.

Wśród mężczyzn największym powodzeniem cieszą się operacje nosa, także w celu zminimalizowania trudności w oddychaniu czy jako korekta pourazowa. Kobiety też wybierają tego rodzaju zabiegi. Nastolatkowie z kolei chętnie poddają się zabiegom korekcji odstających uszu. Do gabinetów trafiają też seniorki – często wykonywanym zabiegiem jest wtedy podnoszenie opadających powiek.

W wybranych gabinetach możemy skorzystać poza tym z usług w ramach medycyny estetycznej. Zaliczają się do nich między innymi zastrzyki z botoksu i kwasu hialuronowego w celu redukcji zmarszczek i poprawy owalu twarzy, powiększanie i modelowanie ust, lipoliza iniekcyjna czy peelingi medyczne oraz mezoterapia.

Oczywiście, szeroka gama usług nie oznacza, że chirurg plastyczny jest w stanie spełnić każde życzenie swojego klienta. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek ingerencji przeprowadza się badania, wykonuje symulacje oraz konsultacje. Istnieje również szereg przeciwwskazań, ponieważ zabiegi chirurgii plastycznej także niosą ze sobą ryzyko takie jak inne zabiegi chirurgiczne. Ponadto chirurg może odmówić wykonania zabiegu, który doprowadzi do zbyt przerysowanego, groteskowego efektu.

Gdzie skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej?

Aktualnie w całej Polsce możemy korzystać z zabiegów w ramach chirurgii plastycznej. Najlepsze ośrodki, które posiadają dużo zadowolonych klientów, znajdują się w dużych miastach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu. Najlepiej wybierać gabinety z pozytywnymi referencjami, z wieloletnim doświadczeniem. Opinie możemy znaleźć przez internet zarówno na stronach WWW gabinetów, jak i na licznych forach on-line.

Do skorzystania z usług chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej w Krakowie zaprasza chirurg plastyczny dr Raczkowska.

Tekst sponsorowany