zabiegi na dłonie

Dłonie zdradzają wiek kobiety. Ta część ciała starzeje się najszybciej. Zazwyczaj zaciekle walczymy ze zmarszczkami na czole, zapominając o skórze dłoni. Jak można jej przywrócić młody wygląd?

Nawilżenie z ujędrnieniem

Hydrobalans to metoda, która najczęściej wykorzystuje preparat Restylane Vital® oraz Restylane Vital Light®. Są to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do innych tego typu preparatów, są one bardzo delikatne. Zastrzyki z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwalają odzyskać objętość i sprężystość dłoni, dają również efekt odmłodzenia. Podobne preparaty z powodzeniem wykorzystuje się do delikatnego modelowania intymnych części ciała. Jest to skuteczna terapia nawilżająca i delikatnie wypełniająca skórę od środka. Zastosowana na dłoniach pozwala na czasowe cofnięcie niektórych zmian, związanych z upływem czasu i zmęczeniem dłoni.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Wraz z postępującym procesem starzenia zaczyna go być coraz mniej. Efektem jest coraz bardziej sucha i cienka skóra, która zaczyna powoli „osiadać” na kościach. Zabieg Hydrobalans daje najlepsze efekty, kiedy jest zastosowany stosunkowo wcześnie, przy pierwszych zmianach.

Opis zabiegu

Zabieg jest dla przeważającej części pacjentów niemalże całkowicie bezbolesny, stosowane jest jednak znieczulenie zewnętrze za pomocą specjalnego żelu. Hydrobalans polega na podaniu zastrzyków pod skórę dłoni za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. Zabiegu Hydrobalans nie trzeba ograniczać wyłącznie do skóry dłoni. Z powodzeniem za pomocą preparatu można odmłodzić również inne części ciała – np. twarz czy dekolt.

Ilość serii zastrzyków dostosowuje się ściśle do potrzeb pacjenta. Serie wykonuje się co 3-4 tygodnie. Efekty można zaobserwować natychmiast po zabiegu. Skóra zostaje wypełniona, ciało odzyskuje swój dawny kształt. Efekty odmłodzenia i nawilżenia przychodzą z czasem. Kwas hialuronowy musi mieć czas, żeby rozpocząć działanie. Już po pierwszym zabiegu pacjent zauważy znaczącą różnicę, jednak po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu serii będzie można zaobserwować efekt końcowy. Warto pamiętać, że im bardziej skóra zniszczona i starsza, tym więcej zabiegów będzie potrzebowała. Dodatkowo, żeby utrzymać efekt, potrzebne jest powtarzanie zabiegów co około pół roku. Jest to ściśle związane z wiekiem i trybem życia pacjenta (np. osoby palące i opalające się o wiele szybciej będą wymagały powtórzenia zabiegu).

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, laktacja, aktywna infekcja wirusem opryszczki, infekcje skórne w miejscu zabiegu, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, choroba autoimmunologiczna, nadwrażliwość na składniki preparatu.

Magdalena Walma