Metoda safer

Łysienie jest nieodłącznie związane z procesami starzenia się. Co jednak robić w sytuacji kiedy jesteśmy ludźmi stosunkowo młodymi a na naszych głowach pojawiają się wstydliwe zakola i ubytki?

Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation to  urządzenie umożliwiające przeszczepy pojedynczych zespołów mieszkowych. Posiada ona wiele zalet, do których należą bez wątpienia brak blizn po zabiegu  oraz brak ryzyka mechanicznych uszkodzeń cebulki włosa oraz cebulek sąsiadujących.

Przebieg zabiegu

Podczas zbiegu specjalna igła wnika głąb skóry jedynie na głębokość 1 mm, zaś cała struktura włosa wyciągana jest przez podciśnienie.  Kolejny etap polega na umieszczeniu w skórze głowy, pobranych wcześniej mieszków włosowych. W tym celu wykorzystuje się pneumatyczne głowice, które „wstrzeliwują” przeszczepy w miejsca pozbawione owłosienia. Cechą charakterystyczna dla tej metody jest o wiele bardziej staranny proces pobierania mieszków włosowych. Dlatego też, w przeciwieństwie do innych metod, to właśnie ta technika jest najbardziej korzystnym sposobem przeszczepu włosów i gwarantuje minimalną inwazyjność, o wiele krótszy czas rekonwalescencji, mniejszą liczbę komplikacji oraz nie pozostawia wyraźnych blizn.

Urządzenie S.A.F.E.R. umożliwia pobranie jak najlepszej jakości mieszków włosowych z wielu różnych miejsca na ciele takich jak broda, klatka piersiowa, ramiona, nogi, tym samym znacząco rozszerzając możliwości transplantacji.

Dla kogo?

Metoda S.A.F.E.R. polecana jest wszystkim bez wyjątku. Natomiast sprawdzi się idealnie w przypadku osób, które już prędzej poddały się przeszczepowi włosów meto metodą STRIP czy FUE, a które nadal nie są zadowolone z otrzymanego efektu. Technika ta jest również polecana w przypadku pacjentów, którym zależy na czasie. Bowiem już po tygodniu pacjent ma możliwość noszenia krótkiej fryzury bez jakichkolwiek blizn wzbudzających podejrzenia.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu nie jest tylko osobista zachcianka. To, czy kwalifikujemy się do tego typu zabiegu ocenia lekarz. Najczęściej jest on wykonywany u osób, które cierpią na:

 • łysienie androgenowe u mężczyzn
 • łysienie androgenowe u kobiet
 • łysienie pourazowe
 • łysienie po oparzeniach
 • łysienie po napromienianiu
 • łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry – po ich wyleczeniu
 • blizny pooperacyjne
 • uzupełnienie zabiegów rekonstrukcyjnych skóry owłosionej głowy
 • ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody
 • ubytki owłosienia okolicy łonowej
 • rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej

Sam zabieg nie jest skomplikowany i nie trwa zbyt długo. Wszystko jest uzależnione od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Decydując się zatem na metodę S.A.F.E.R. warto zasięgnąć opinii i udać się do doświadczonego lekarza. Tylko specjalista zagwarantuje nam bezpieczny i nieinwazyjny zabieg.

Anna D.