Homeopatia to nie tylko wybór naturalnej metody leczenia. To styl życia nastawiony na harmonię w zgodzie z naturą. Homeopatia połączona z właściwą dietą oraz aktywnością fizyczną to recepta na zachowanie równowagi, zdrowia i dobrej kondycji przez długie lata. To również moda, która zapanowała wśród znanych osobistości, nie tylko na Zachodzie.

Polscy sportowcy cenią homeopatię

Sportowcy podkreślają nie tylko szybkie i skuteczne działanie leków homeopatycznych. Za wyjątkowo korzystny uznają fakt, że homeopatia nie ma skutków ubocznych, a leki homeopatyczne nie pozostawiają w organizmie toksyn i nie obciążają wątroby.

Andrzej Supron, światowej sławy zapaśnik, przyznaje, że stosuje homeopatię, ponieważ ta metoda naprawdę działa. Przekonały się o tym także polskie gwiazdy piłki nożnej, takie jak Radosław Majdan, Maciej Żurawski czy Tomasz Iwan.

Tancerze-celebryci stawiają na naturę

W ich życiu nie ma miejsca na długo leczone kontuzje i infekcje czy obciążanie organizmu niepotrzebną chemią. Sięgają po homeopatię, ponieważ przynosi szybką i skuteczną ulgę w chorobach i kontuzjach. Stosowanie homeopatii deklarują znane gwiazdy telewizyjnego show Taniec z gwiazdami Rafał Maserak, Robert Kochanek i Żora Korolyow, reprezentanci najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej.

Aktorzy także sięgają po homeopatię

Zawód aktora wymaga pełnej dyspozycyjności, świetnej formy i tryskania energią na zawołanie. W dużej mierze aktor pracuje ciałem, zawsze musi być w doskonałej formie. Stąd też tak duża popularność naturalnych metod leczenia w środowisku aktorskim.

Olga Borys wraz z mężem homeopatię stosuje od lat. Wykorzystuje ją w leczeniu wszelkich dolegliwości – począwszy od przeziębienia i niewielkich urazów, aż po szczepionki uodparniające. Natomiast Robert Moskwa po raz pierwszy o skuteczności homeopatii przekonał się, gdy, biorąc udział w jednym z programów telewizyjnych, stracił głos. Wtedy też tabletki homeopatyczne podsunęła mu jego mama, która pracuje jako otolaryngolog. I zadziałały. Od tamtej pory aktor spotkał się z homeopatią jeszcze wiele razy, między innymi poprzez osobę, która od wielu lat leczy skutecznie urazy sportowców. Sam jako karateka do dziś stosuje maść homeopatyczną i podkreśla jej niezwykle skuteczne działanie, dlatego zabiera ją na wszystkie zawody sportowe, w których uczestniczy.

Po homeopatię sięga także Anna Seniuk, która wyznaje zasadę, że chorobom lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, a gdy już się pojawiają, należy szukać ich przyczyn i to z nimi walczyć, a nie maskować objawy.

Znani dziennikarze

Dziennikarze, z racji wykonywanego zawodu, żyją w ciągłym biegu. W homeopatii odnajdują receptę na niezatracenie w codziennej gonitwie. Beacie Sadowskiej homeopatia towarzyszy od dzieciństwa. Jak podkreśla, antybiotyk brała raz w życiu, a tabletki przeciwbólowe – po wypadku na nartach, ponieważ, jak zaznacza, dba o siebie, więc wybiera to, co najzdrowsze. Andrzej Szymański, dziennikarz, podróżnik i naturalista wydał nawet książkę, która przedstawia zasady działania leków homeopatycznych, ich zastosowanie, podkreślając jednocześnie skuteczność i łagodność działania.