Strefa Pacjenta

Metody koloryzacji brwi

Grafika dostarczona przez partnera

Makijaż jest czymś, co kobiety uwielbiają, a odpowiednio wykonana koloryzacja brwi to jego idealne dopełnienie. W zależności od oczekiwanego efektu można zdecydować się na różne metody koloryzacji. Pracę nad brwiami zaczyna się od nadania im odpowiedniego kształtu. Specjalistka musi wziąć pod uwagę zarówno ich grubość, jak i szerokość. Następnie klientka opisuje jaki efekt chce uzyskać i na takiej podstawie wybierana jest metoda koloryzacji.

Pudrowa henna brwi

Henna pudrowa to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych zabiegów koloryzacyjnych brwi. Warto zaznaczyć, że kosmetyk wykorzystywany w tej metodzie jest stworzony na bazie naturalnych składników. Puder zawiera wyciąg z liści oraz minerały i witaminy. Podczas rozrabiania mieszanki do koloryzacji używa się jedynie wody.

Należy wspomnieć, że henna pudrowa jest bezpieczna dla brwi, ponieważ nie niszczy struktury włosa. Przeciwnie. Witaminy i minerały, które wchodzą w skład pudru, wzmacniają włoski, odżywiają i przyspieszają ich wzrost. To idealna metoda na wypełnienie pustych przestrzeni w brwiach.

Tak wykonany makijaż permanentny utrzymuje się do około 5 tygodni. Puder daje najtrwalszy efekt, jednak farbuje nie tylko włoski, ale również skórę. Mimo wszystko to bardzo wygodna opcja dla wszystkich kobiet, które lubią mieć pomalowane brwi, ale nie chcą tracić czasu na codzienne wykonywanie starannego makijażu.

Henna w żelu

Henna wykonana z wykorzystaniem farbki do brwi, jest znaną i lubianą metodą od bardzo dawna. Jej efekt jest nieco delikatniejszy niż w przypadku henny pudrowej, jednak mimo wszystko wciąż pięknie podkreśla twarz. Makijaż brwi utrzymuje się do 4 tygodni, więc nieco krócej niż w przypadku henny pudrowej. 

Henna w żelu daje możliwość uzyskania bardzo naturalnego efektu. Dzięki temu, że nie zostaje na skórze, zaraz po zabiegów wygląda bardzo ładnie. Dodatkowo jej kolor nie jest tak intensywny jak w przypadku henny pudrowej, co wiele kobiet uważa za zaletę.

Jaką hennę wybrać?

Wybór henny zależny jest od preferencji, jak i oczekiwanych efektów. Należy pamiętać, że tego typu makijaż permanentny może utrzymywać się nawet dwa tygodnie. Henna pudrowa jest w pełni naturalna, co daje jej sporą przewagę. Bardzo rzadko się zdarza, żeby zabieg powodował reakcje alergiczne. 

Jeśli chodzi o hennę w żelu, klientki bardzo często nie są zadowolone z faktu, że aktywatorem pozostaje woda utleniona, która nie jest naturalnym produktem.

Każdy, kto planuje zabiegi koloryzacji brwi w domu, powinien kupić właściwe akcesoria do farbowania. Taki ruch znacząco ułatwi pracę. Rozrabianie i nakładanie farbki przy użyciu odpowiednich akcesoriów nie powinno sprawiać problemów.

Zasady higieny po koloryzacji

Po zabiegu koloryzacji brwi należy zachować odpowiednie zasady higieny, aby efekt mógł się utrzymać jak najdłużej. Jak to zrobić? Warto wiedzieć, że henny pudrowej nie powinno się moczyć przez 24 godziny od jej wykonania. Dzięki temu wniknie ona głęboko we włoski, a efekt będzie utrzymywał się dłużej. Właściwa pielęgnacja brwi po koloryzacji polega na delikatnym myciu z użyciem odpowiednich kosmetyków. Co warto kupić? Oto kilka propozycji:

  • aktywator
  • paletka do mieszania henny
  • podkładki do henny
  • szampon w piance

Bez znaczenia, na którą hennę ostatecznie zdecyduje się klientka. Koloryzacja brwi nadaje twarzy charakteru i piękna. Ważne, aby po zabiegu odpowiednio pielęgnować twarz i nie myć brwi w dzień koloryzacji. Dzięki temu efekt będzie utrzymywał się nawet do kilku tygodni. Warto wykonywać zabieg regularnie i cieszyć się pięknym efektem przez długi czas.

Dodaj komentarz