Lato to czas niezwykle przyjemny, kiedy cieszymy się piękną pogodą i w pełni korzystamy z uroków życia. Niestety, dla naszej skóry oznacza to spore wyzwanie – narażona jest m.in. na działanie promieni słonecznych, czy też depilacje powodujące nieraz podrażnienia…

 Ostrożnie ze słońcem

Choć dzięki wielu akcjom społecznym zaczynamy odchodzić od bezrefleksyjnego opalania się w pełnym słońcu, to wciąż zdarza nam się zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu naszej skóry przed jego promieniami. Przede wszystkim unikajmy ekspozycji na słońce w czasie, gdy świeci ono najintensywniej, a zatem mniej więcej od godziny 11 do 16. Nie zapominajmy o nałożeniu na całe ciało (nie tylko na plecy, lecz także np. na twarz) kremu z filtrem przeciwsłonecznym – nawet, jeśli wydaje nam się, że niebo jest dość zachmurzone. Pamiętajmy o ponownym posmarowaniu się kremem po wyjściu z wody, ponieważ może on spłynąć lub stracić właściwości. Dobierajmy też kosmetyki do swojego rodzaju skóry.

Depilacja bez podrażnień

Latem chcemy cieszyć się pięknym, gładkim ciałem – dlatego depilujemy je częściej niż jesienią czy zimą. Niestety, wystarczy zabieg przeprowadzony w pośpiechu lub w nieuważny sposób, aby na ciele pojawiły się zacięcia, zaczerwienienia czy nieestetyczne krostki. Dlatego starajmy się wybierać bezpieczne, delikatne dla skóry metody, pozwalające pozbyć się niechcianych włosków na dłużej. Najtrwalszy będzie zapewne efekt depilacji woskiem, utrzymujący się zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni. Możemy sięgnąć na przykład po plastry do depilacji Veet czy ciepły wosk. Bardzo łagodnym i łatwym w użyciu rozwiązaniem będzie skorzystanie z kremu do depilacji – szczególnie sprawdzi się on w przypadku skóry wrażliwej czy też depilacji okolic intymnych lub pach.

Nawilżenie przede wszystkim

Częste kąpiele w wodzie, wiatr, zmiana klimatu… Wiele czynników może wpłynąć na nadmierne przesuszenie skóry – jego powodem mogą być także nieodpowiednio przeprowadzone zabiegi kosmetyczne czy depilacje. Dlatego latem w szczególności musimy zwrócić uwagę na właściwe nawilżenie naszej skóry, która w przeciwnym razie szybko stanie się matowa, popękana i zaczerwieniona. Zaopatrzmy się w kremy nawilżające i stosujmy je możliwe często, zwłaszcza po wyjściu z wody, opalaniu lub kąpieli. Dobrym wyborem będą naturalne olejki, na przykład arganowy czy kokosowy – dostarczą one skórze wielu potrzebnych składników, głęboko nawilżą, nadadzą sprężystości oraz stworzą mocną warstwę ochronną. Nie zapominajmy, że do wysuszania skóry przyczynia się także niewłaściwe opalanie.

Latem nasza skóra powinna być gładka, delikatnie muśnięta słońcem i wspaniale nawilżona. To wcale nie jest niemożliwe! Wystarczy poświęcić jej nieco więcej czasu niż zwykle oraz przestrzegać kilu prostych zasad.