O co zapytać na pierwszej randce
Zdjęcie autorstwa Mike Jones z Pexels

Pierwsza randka jest jak podróż w nieznane. Tego typu spotkania mają na celu wstępne poznanie drugiej osoby i podjęcie decyzji o zakończeniu lub kontynuacji znajomości. Warto zatem postawić na rozmowę. Inaczej nie dowiemy się zbyt wiele o drugim człowieku. O co zapytać na pierwszej randce?

Spis treści:

  1. O co zapytać na pierwszej randce? Co sprawia ci radość?
  2. Jakie masz marzenia?
  3. Jak opisałbyś swoich przyjaciół?
  4. Jakie jest twoje ulubione zwierzę i dlaczego?
  5. Jaka jest twoja ulubiona potrawa przygotowywana przez twoją mamę?
  6. Jak spędzasz urlop?

O co zapytać na pierwszej randce? Co sprawia ci radość?

Dlaczego to pytanie znalazło się w artykule, o co zapytać na pierwszej randce? Okazuje się, że daje nam ono wiele cennych wskazówek i dość dobrze opisuje drugiego człowieka. Zazwyczaj jesteśmy na jego podstawie określić, czy ktoś jest entuzjastą, potrafi z pasją o czymś opowiadać. Pokazuje także nastawienie do życia – pesymizm lub optymizm. Jeśli jesteś optymistką, to na dłuższą metę nie wytrzymasz z pesymistą u swoim boku. Osoba, która mówi, że nic nie sprawia jej radości, może cierpieć na depresję lub inne zaburzenie. Taki partner z problemami również nie jest dla ciebie. Poza tym warto wiedzieć, co sprawia radość drugiej osobie, abyście się nie rozmijali w oczekiwaniach stawianych życiu. Np. tobie szczęście dają relacje z ludźmi, on ma naturę samotnika, który całe dnie spędzałby na kanapie przed telewizorem. Ewidentnie do siebie nie pasujecie i nie ma sensu umawiać się na kolejne randki.

Jakie masz marzenia?

Dlaczego warto zadać to pytanie? Po pierwsze, ma ono neutralny charakter, więc prawdopodobnie otrzymasz na nie szczerą odpowiedź. Po drugie, cudze marzenia mogą dość mocno odbiegać od twoich. Jeśli on marzy o karierze zawodowej, wyjeździe do zagranicznego oddziału firmy, a ty chcesz założyć rodzinę, to już na wstępie wiesz, że z tej znajomości udanego związku nie będzie. Nie dlatego, że trafiłaś na złego człowieka. Po prostu macie inne potrzeby. Żadna z nas nie jest gorsza ani lepsza, po prostu nie da się ich ze sobą pogodzić.

Jak opisałbyś swoich przyjaciół?

Dlaczego warto dowiedzieć się więcej o przyjaciołach faceta, z którym umówiłaś się na pierwszą randkę? Po pierwsze, zobaczysz, czy potrafi nawiązywać trwałe relacje i ma przyjaciół z dzieciństwa, czy relacje międzyludzkie traktuje dość płytko. W tym drugim przypadku możesz być pewna, że tak samo podejdzie do znajomości z tobą. Zabawi się tobą, potraktuje jako chwilową atrakcję, a potem pozna następną kobietę. Poza tym facet, który spotyka się z chłopakami, którzy urządzają nielegalne wyścigi samochodowe na ulicach twojego miasta, nie jest najlepszym kandydatem na partnera. Fakt, iż on otacza się osobami, które lubią się napić i imprezować, również nie należy do najlepszych prognostyków.

Jakie jest twoje ulubione zwierzę i dlaczego?

Jeśli mężczyzna nie lubi zwierząt, możesz jak najszybciej zakończyć spotkanie. Pierwsza randka to doskonała okazja, aby na wstępie wyeliminować wszystkich facetów, którzy nie rokują. Ktoś, kto nie lubi zwierząt, zazwyczaj nie ma dobrego serca. Obca jest mu również empatia.  Ktoś taki nie pokocha ciebie, ponieważ na ogół jest zapatrzony w czubek własnego nosa. Poza tym, jak wyobrażasz sobie związek z kimś, kto nie zaakceptuje twojego psa czy papugi?

Jaka jest twoja ulubiona potrawa przygotowywana przez twoją mamę?

Relacje z mamą kształtują styl przywiązania, który przekłada się na relacje damsko-męskie. Jeśli mężczyzna nie jest w stanie wskazać ulubionej potrawy przygotowywanej przez swoją mamę, być może ma z nią kiepski kontakt. Ona mogła nie okazywać mu należytej troski i uwagi, przez co wykształcił pozabezpieczny styl przywiązania. Tymczasem najlepiej randkować z mężczyznami, którzy mają bezpieczny styl przywiązania, ponieważ z nimi można stworzyć udany związek.  Pozabezpieczny styl przywiązania często skutkuje lękiem przed bliskością, który z kolei przyczynia się do przedmiotowego traktowania kobiet.

Jak spędzasz urlop?

Warto dowiedzieć się, czy mężczyzna ceni sobie aktywny sposób spędzania wolnego czasu, czy może preferuje bierny wypoczynek na brzegu plaży. Warto mieć tutaj zbieżne oczekiwania, ponieważ wiele związków rozpada się po etapie wzajemnej fascynacji, ponieważ para nie ma żadnych wspólnych aktywności. Ona wychodzi na miasto, bywa na wernisażach. On spędza całe dnie przed telewizorem.