Nietypowe sposoby na stylizację swetra
Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

Sweter dla wielu osób stanowi nieodzowny element garderoby jesienią i zimą, a także wczesną wiosną. Jego stylizacja pozostawia szerokie pole do manewru. Jednak większość z nas nosi go w połączeniu ze spodniami. W naszym artykule ukazujemy nietypowe sposoby na stylizację swetra.

Spis treści:

  1. Nietypowe sposoby na stylizację swetra. Długi sweter jako sukienka
  2. Sweter bezrękawnik zakładany na białą koszulę
  3. Sweter zakładany na sukienkę koszulową
  4. Długi kardigan z prostokątnymi kieszeniami idealny do budowania figury klepsydry
  5. Sweter opuszczony na jedno ramię
  6. Krótki kardigan jako bluzka
  7. Swetrowa kamizelka zakładana na ramoneskę

Nietypowe sposoby na stylizację swetra. Długi sweter jako sukienka

W sklepach możemy znaleźć długie swetry. Jeśli nie są one zbyt ażurowe, można je nosić w nieco inny sposób niż większość osób. Długi sweter nadaje się jako sukienka. Będzie to stylowe, a zarazem ciepłe rozwiązanie na jesienne i zimowe dni. Pod długi sweter wystarczy tylko założyć kryjące rajstopy oraz kozaki, a z pewnością nie zmarzniemy. Co ciekawe, ten element garderoby znajdziesz też w lumpeksach i kupisz go za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli trafisz na model oversize, talię podkreślisz, sięgając po pasek.

Sweter bezrękawnik zakładany na białą koszulę

Na rynku pojawiły się swetry bez rękawów. Nosi się je jako kamizelkę, którą można narzucić zarówno na biały longsleeve, jak i koszulę w tym klasycznym odcieniu. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze stylizacją bardziej casualową. W drugiej nasz outfit zyskuje elegancji. Najmodniejsze są bezrękawniki we wzory geometryczne, które nieco przypominają swetry naszych babć i dziadków.

Sweter  zakładany na sukienkę koszulową

Niektóre influencerki wykorzystują letnie elementy garderoby, łącząc je z tymi o typowo jesiennym charakterze. Doskonałym przykładem jest sweter narzucany na sukienkę koszulową o kroju oversize. Do tego zakładamy ciepłe rajstopy oraz kozaki za kolano. Niewątpliwie jest to ciekawe rozwiązanie, które wprowadza powiew świeżości do naszych jesiennych outfitów.

Długi kardigan z prostokątnymi kieszeniami idealny do budowania figury klepsydry

Istnieją różne typy sylwetki. Choć każda z nich posiada swoje atuty, za najbardziej pożądaną uchodzi budowa zbliżona do klepsydry. Panie, które nie mają ramion i bioder tej samej szerokości, nie posiadają również wyraźnego wcięcia w talii, mogą zbudować swoją sylwetkę, korzystając z trików modowych. Jeśli jesteś kolumną, sięgnij po długi kardigan z prostokątnymi kieszeniami i zwiąż go w talii paskiem. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz wcięcie oraz szersze biodra. Tym samym zbliżysz się do klepsydry.

stylizacja swetra

Zdjęcie autorstwa Eriks Cistovs z Pexels

Sweter opuszczony na jedno ramię

Na rynku możemy spotkać swetry oversize z większym dekoltem. Te można nosić na wiele sposobów. Wiele kobiet w celu uzyskania zmysłowego looku, opuszcza sweter na jedno z ramion, dzięki czemu stylizacja prezentuje się bardziej nonszalancko.

Krótki kardigan jako bluzka

Krótki kardigan zapinany na guziczki, jeśli nie jest ażurowy i prześwitujący, można nosić jako bluzkę zakładaną na stanik. Jest to jednak dobre rozwiązanie na cieplejsze, jesienne dni oraz wówczas, gdy nie wychodzimy z domu, ale np. podejmujemy gości.

Swetrowa kamizelka zakładana na ramoneskę

Niektóre influencerki stosują dość niecodzienne rozwiązanie. Mianowicie narzucają one swetrową kamizelkę na ramoneskę. Dzięki temu jest im ciepło w tej stosunkowo cienkiej kurtce. Jednocześnie ich stylizacja zyskuje modowego sznytu.