Piękna, młoda, V-kształtna twarz, atrakcyjna, szczupła i starannie wymodelowana sylwetka oraz wyraźnie zdrowsze i lepiej wyglądające włosy – marzenie? Możliwe do realizacji! O skórę, aby była piękna i wyglądała młodo należy dbać – to wiadomo nie od dziś. Przez stulecia ludzie starannie obserwowali działania rozmaitych wyciągów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Wraz z rozwojem medycyny zaczęli odseparowywać odżywcze i lecznicze substancje, tworzyć ich kompilacje i opracowywać receptury kremów. I choć wciąż zespoły naukowe na całym świecie pracują nad nowymi, przynoszącymi coraz lepsze rezultaty preparatami (a my, wiedząc, że od wyników ich pracy zależy piękno naszej skóry, szczerze im kibicujemy), to prawdziwą rewolucję w medycynie estetycznej ostatnich lat nie przyniosła zmiana składu preparatów, a sposób podawania znanych niekiedy od dziesięcioleci, czy nawet stuleci substancji.
 
Skuteczność stanowiących część naszej codzienności zabiegów takich jak wmasowywanie w skórę odpowiednio dobranych kremów jest ograniczona przez znajdującą się na samym wierzchu naszej skóry naturalną barierę – warstwę rogową naskórka, która chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi, utrudnia jednocześnie dostęp do skóry właściwej substancji zawartych w kremach. Dlatego, aby w pełni wykorzystać działanie substancji, należy dostarczyć je bezpośrednio do miejsca ich działania.
 
spa _0916Mezoterapia stanowi dziś przede wszystkim uniwersalną, wszechstronną metodę poprawy stanu skóry, owalu twarzy, redukcji zmarszczek (także kurzych łapek), przebarwień, nawilżenia i regeneracji skóry, a także niwelacji rozstępów, cellulitu i przeciwdziałaniu wypadaniu włosów. Tak szerokie spektrum działania wydaje Ci się mało wiarygodne? Pamiętaj, że mezoterapia jest sposobem podawania substancji! W zależności więc od tego, jaki gotowy preparat lub przygotowany specjalnie dla indywidualnego pacjenta koktajl zostanie dostarczony, rezultaty zabiegu będą różne!
 
Obecnie stosuje się dwie metody mezoterapii. Pierwsza, zapoczątkowana przez Michaela Pistora nazywana jest mezoterapią igłową i jak sama nazwa wskazuje polega na wstrzyknięciu odpowiednio dobranych substancji za pomocą bardzo cienkich igieł do właściwej warstwy skóry. Jeżeli same określenia „zastrzyk” i „igła” wprowadzają Cię w lekkie zaniepokojenie i kojarzą Ci się z bólem, krwiakami i obrzękami, to warto sobie uświadomić, że w przypadku zastosowania zabiegu na normalną, zdrową skórę zazwyczaj występujący delikatny obrzęk nie tylko nie wymaga leczenia i szybko (w ciągu kilku godzin, najwyżej doby) ustępuje, lecz także … jest korzystny dla skóry! Drobne nakłucia powstające podczas zabiegu naturalnie stymulują skórę do odbudowy włókien kolagenowych, co widocznie poprawia jej jędrność i elastyczność.
 
Oczywiście drugą, konkurencyjną metodę stanowi mezoterapia bezigłowa (na przykład dostępny w Klinice La Perla zabieg Meso T8), która wykorzystuje urządzenie wytwarzające prąd o wysokiej częstotliwości do zwiększenia igłowej: zwiększa się znacznie przyswajalność substancji. Zabiegami pokrewnymi są sonoferoza, podczas której to ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błony komórkowej i jonoferoza, różniąca się odrobinę mechanizmem transportu cząsteczek.
 
Szczegóły techniczne mogą brzmieć trochę zawile, ale sama idea zabiegu jest prosta: dostarczyć Twojej skórze tego, czego potrzebuje dokładnie w to miejsce, gdzie dana substancja jest najbardziej potrzebna.
 
Woman having facialA efekty mezoterapii stosowanej na skórę twarzy, szyi i dekoltu to: odżywienie i regeneracja skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa kolorytu, głębokie nawilżenie, efekt napięcia i wzmocnienia skóry.
Przy zastosowaniu do skóry głowy można uzyskać: zmniejszenie efektu utraty włosów, stymulację naturalnego procesu wzrostu włosów, odżywienie i nawilżenie skóry głowy, przywrócenie jej biologicznej równowagi, a także zniwelowanie problemu suchych włosów i łupieżu.
 
Mezoterapia pomaga również w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu i rozstępów, dodatkowo oczywiście nawilżając i ujędrniając skórę partii ciała poddanych zabiegowi.
 
Gdyby więc chcieć opisać efekty mezoterapii za pomocą jednej frazy, brzmiałaby ona tak: „Piękna, młoda, V-kształtna twarz, atrakcyjna, szczupła i starannie wymodelowana sylwetka oraz wyraźnie zdrowsze i lepiej wyglądające włosy”. Marzenie? Nawet jeśli to możliwe do realizacji!
 
klinika la perla basic_kontraAby poznać szczegółowo przebieg zabiegu i jego efektu (zarówno przez celebrytów, jak i przez po prostu świadome wartości swego zdrowia i urody osoby) metody odwiedź stronę naszej kliniki – www.la-perla.pl . W razie jakichkolwiek pytań konsultanci Kliniki La Perla chętnie wszystko wyjaśnią i pomogą dobrać najodpowiedniejsze dla Ciebie preparaty, infolinia 22 353 55 53.