Lato to okres, który spędza wielu z nas sen z powiek – zrzucenie z siebie kolejnych warstw ubrań odsłania wszystko co tak skrzętnie udawało nam się do tej pory ukrywać. Lato, czas w którym wybudzone ze snu kompleksy i marzenia o doskonałej sylwetce, ujrzały światło dzienne. Na ogół większość z nas nie akceptuje, bądź nie jest w pełni zadowolona ze swojego wyglądu. Na ocenę własnej sylwetki maja także wpływ panujące wzorce, a przede wszystkim wszechobecna reklama gloryfikująca bardzo szczupłe modelki. I może to jest właśnie czas byśmy zaczęli postrzegać kobiece ciało inaczej.
 
THALION THALASSO COSMETICS przedstawia problemy walki z nadwagą nieco inaczej.

  • Nie obiecuje, że zbędne kilogramy znikną w zaskakującym tempie,
  • Nie stosuje jednej i tej samej procedury zabiegowej dla różnych klientów i z różnymi problemami.
  • Przekazuje szczegółowa wiedzę odnośnie budowy konstytucyjnej ludzkiego ciała, morfotypach kobiecej sylwetki , lokalizuje dysharmonię i ustala jej przyczyny.

 
Każdy żywy organizm od dnia narodzin pozostaje pod ciągłym wpływem czynników wewnętrznych i zewnętrznym. Rozwój prawidłowy przebiega z zachowaniem harmonii zarówno duchowej jak i fizycznej. Niestety w miarę upływu lat zatracamy tę szczególna umiejętność. Poddawani presji środowiska, stresom, nabieramy złych nawyków zwłaszcza żywieniowych. Zaburzona równowaga często skutkuje nadwagą, ta zaś wywołuje poczucie winy i niezadowolenia i tak koło się zamyka.
 

Jak walczyć z nadwaga?

KROK I

  • ustalenie morfotypu

Rozpoczynając walkę z nadwaga należy bezwzględnie poznać przyczyny deformacji oraz możliwości terapeutyczne ich korekty. WRODZONEGO TYPU BUDOWY NIE DA SKORYGOWAĆ. Możliwym jednak staje się korygowanie zachwianych proporcji ciała.
corporateCORPSJedyna znana i najbardziej obiektywna metodą która pozwala na rozpoznanie i stwierdzenie dysharmonii, jej lokalizacji, stosowana w profilaktyce leczenia nadwagi to metoda Charme by Thalion. Powstała w wyniku ponad 30-letniej pracy z kobiecym ciałem i pozwoliła stworzyć wzorzec, który rozpoznaje zaburzenia i dysharmonię w proporcjach. Uwzględnia wzrost, konstytucje układu kostnego i dokładnie analizuje każdy centymetr w obwodach poszczególnych części ciała. Charakteryzuje się dużą dokładnością i nadzwyczajną siłą przekonania dla osoby podawanej terapii – prowadząc do uzyskania pożądanych efektów
 
KROK II

  • ustalenie miejsca deformacji i jej przyczyny

To chyba jeden z najważniejszych momentów w profilaktyce leczenia nadwagi, który pomoże ustalić przyczyny powstałych dysproporcji. Wymaga dużej wiedzy z zakresu funkcjonowania centralnego układu slimmingnerwowego, wzajemnych powiązań z układem hormonalnym i układem trawiennym, by móc prawidłowo rozpoznać problemy i znaleźć ich rozwiązanie. Np. obfity brzuch, duża ilość tkanki tłuszczowej w okolicy splotu słonecznego charakterystyczne są dla osób zestresowanych, zamkniętych w sobie. „Blokujemy” się i gromadzimy tłuszczowe wałeczki by w ten sposób ochronić się przed światem zewnętrznym. Zachwiane dysproporcje w górnych partiach ciała i nadmiar tkanki tłuszczowej związane są ze złymi nawykami żywieniowymi. Dokładna rozmowa z klientem i wnikliwa analiza pozwala na dobór odpowiedniej diety, zabiegów kosmetycznych oraz odpowiednich ćwiczeń gimnastycznych, ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej
 
Dlaczego i u jakich osób powstają „bryczesy”, dlaczego nie mogę schudnąć – na te i inne pytania uczymy się znajdywać odpowiedź.
 
KROK III

  • ustalenie procedury zabiegowej

Po szczegółowej analizie morftypu i stanu zdrowia Klienta przygotowujemy procedurę zabiegową połączona z dietą i aktywnością fizyczną. Każdą procedurę zabiegową zaczynamy od specjalnego zabiegu „DETOX” Unikalna receptura pozwala na detoksykację organizmu i uzupełnienie niedoboru minerałów. Kolejny krok to przygotowanie terapii opartej na :
A. wysokiej zawartości organicznego jodu, by pobudzić układ hormonalny – w tym gruczoł tarczowy do przyspieszenia metabolizmu
B. wyrównaniu potencjału każdej komórki stosując produkty izotoniczne
C. ustalenie odpowiedniej suplementacji i produktu do stosowania konsekwentnie w domu pomiędzy zabiegami
D. Kontroli uzyskanych efektów za pomocą metody Charme

Zebrane dane pozwolą na analizę uzyskanych efektów i określą długość terapii zabiegowych w domu i salonie kosmetycznym.