Wypełniacze – pod tą nazwą kryją się substancje, których wstrzyknięcie w skórę potrafi odmienić nasz wygląd – powiększyć, nawilżyć i uatrakcyjnić usta, zwiększyć objętość policzków czy brody, a także skutecznie walczyć z efektami starzenia się skóry – zmarszczkami i zmianami konturu naszej twarzy, która niestety z wiekiem przybiera mniej atrakcyjny kształt przypominający literę „U”. A przecież bardzo wiele w naszym życiu zależy od pierwszego wrażenia. Pierwszego wrażenia, które kształtuje się w znacznej mierze na podstawie obserwacji naszej twarzy.

Young woman having collagen injection in lips --- Image by © Crisco/CorbisPodstawowym wypełniaczem stosowanym zarówno do eliminowania zmarszczek, poprawiania owalu twarzy, powiększania ust, jak i głębokiego nawilżania skóry jest kwas hialuronowy. Z punktu widzenia budowy należy on do polisacharydów. Jest substancją o konsystencji gęstego żelu, która naturalnie występuje nie tylko w ludzkim organizmie, lecz także w organizmach większości istot żywych, w tym i bakterii. Od dawna używany jest w rozmaitych gałęziach medycyny jak ortopedia, reumatologia, a nawet okulistyka. Cieszy się opinią skutecznego i bezpiecznego.

W organizmie zdrowego, młodego człowieka kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem. Wiąże on wodę w skórze właściwej (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody!), zapewniając jej jędrność i sprężystość. Z upływem czasu jego ilość maleje, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Dlatego też stosuje się go do ich eliminacji. Należy pamiętać, że jest on środkiem bezpieczniejszym od botoksu, jednak znajdującym zastosowanie przede wszystkim przy redukcji zmarszczek statycznych, których powstawanie nie jest związane z ruchami mimicznymi twarzy.

W zależności od miejsca iniekcji (wstrzyknięcia) kwasu hialuronowego zabieg może służyć różnym celom: aplikacja w powierzchniowe warstwy skóry pozwala osiągnąć efekt nawilżenia i redukcji płytkich zmarszczek, w celu przeprowadzenia drobnej korekty ust i konturu twarzy wstrzykuje się kwas w środkową warstwę skóry, natomiast, jeżeli chcemy osiągnąć efekt znacznego powiększenia ust, zwiększenia objętości szczęki, brody, policzków lub wygładzenia głębszych zmarszczek należy dostarczyć wypełniacz do głębokich warstw skóry.

klinika la perla basic_kontraCzy wypełniacze są dla każdego? „Jeżeli zdecydujesz się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, szybko zorientujesz się, że istnieje bardzo wiele, dopasowanych do konkretnych potrzeb preparatów. Istotne jest jednak, aby przy wyborze gabinetu Medycyny Estetycznej kierować się nie ceną, lecz doświadczeniem lekarzy oraz najwyższą jakością preparatów”- radzi Kalina Ben Sira, prezes Klinika La Perla.

To, co z perspektywy pacjentów często uznaje się za wadę – wchłanialność naturalnych wypełniaczy, a więc nietrwałość efektu (który zanika stopniowo – czas jego utrzymywania się zależy od rodzaju wstrzykniętej substancji, jej ilości, miejsca zastosowania i innych czynników) decyduje jednocześnie o pełnej odwracalności zabiegu bez konieczności interwencji chirurgicznej.

A może Twój problem da się rozwiązać jeszcze innymi metodami? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy na konsultacje ze specjalistami Kliniki La Perla. Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdziesz wiele szczegółowych i praktycznych informacji o konkretnych zabiegach.

www.la-perla.pl
infolinia 22 353 55 53