Niedawno w ofercie polskich gabinetów medycyny estetycznej pojawiły się zabiegi wykorzystujące nową, innowacyjną metodę pozyskiwania osocza bogatopłytkowego – Angel System. Od jakiegoś czasu technika ta bije rekordy popularności w wielu krajach, a zabiegi z wykorzystaniem własnej krwi są tam uznawane za najlepszą receptę na zachowanie młodości. Jest to też doskonała alternatywa dla osób, które z jakichś powodów nie chcą się zdecydować na operację plastyczną, wypełniacze czy toksynę botulinową.
Zalety mezoterapii własną krwią poznało i polubiło wiele celebrytów.
Na ostatniej gali rozdania Oscarów kupony na takie zabiegi znalazły się w pakiecie prezentów przeznaczonych dla gwiazd.
O tzw. wampirzym liftingu, który może „zdziałać cuda” często wypowiada się m.in. Kim Kardashian, a zdjęcia i relacje z zabiegu mogliśmy znaleźć na jej Twitterze.
 
Osocze bogatopłytkowe (PRP) znane jest w medycynie już od dawna. Początkowo wykorzystywano je w ortopedii w celu przyspieszenia naprawy chrząstki, regeneracji ścięgien, wzrostu kości i zmniejszenia bólu. Terapia okazała się tak skuteczna, że sięgnęła po nią również medycyna estetyczna – tak rozpoczęła się rewolucja przywracająca do łask stosowanie substancji, która nie byłaby obca organizmowi pacjenta. Ze względu na autologiczną naturę (odwirowane osocze, pozyskane z własnej krwi pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii.
 
Angel PRP System polega na pobraniu od pacjenta niewielkiej ilości krwi, a później oddzieleniu od czerwonych krwinek naszego eliksiru młodości – osocza bogatopłytkowego – PRP. Osocze przygotowane przy pomocy stosowanego klinicznie separatora Angel PRP System, pozwala uzyskać żądany i skuteczny klinicznie poziom stężenia płytek krwi, a tym samym najsilniejszy obecnie koncentrat osocza bogatopłytkowego.
 
Sekret terapii polega na możliwości skoncentrowania takiej liczby płytek krwi oraz zawartych w nich czynników wzrostu, że po aplikacji PRP w skórę następuje namnażanie różnych typów komórek i naprawa uszkodzonych tkanek. Najnowocześniejszy obecnie na rynku Komputerowy Separator Komórkowy Angel PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w liczbie ponad 2.800.000 w 1µl, czyli 14 razy więcej niż wartość bazowa.
 
Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego materiału pacjenta, dający długotrwały efekt, stanowi zasadniczą różnicę i ogromną przewagę w stosowaniu Angel PRP System w porównaniu z innymi terapiami, które albo paraliżują czasowo mięśnie twarzy, albo wypełniają skórę, co jednak umożliwia osiągnięcie jedynie przejściowych efektów.
 
Starzejąca się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsze, ma obniżony poziom kolagenu. Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą anti-aging, która stymuluje własny potencjał organizmu pacjenta do odbudowy tkanek. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, na zasadzie mezoterapii, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu. Terapia Angel System przynosi również zaskakująco pozytywne efekty w przypadku problemów z wypadaniem włosów, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
 
Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w płytkach koncentrowanych przez Angel PRP System:

  • transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami;
  • płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie;
  • naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu;
  • czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

Nadchodzi czas naturalnego piękna. Osocze bogatopłytkowe w medycynie well-being (medycynie dobrostanu) to już nie przyszłość, ale teraźniejszość. U wielu pacjentów regeneracja skóry i włosów przy pomocy PRP to rutynowy punkt w planowaniu zabiegów i działań zapewniających skórze dobrostan i młodość.
 
AngelSystem przed i po