Nie każda operacja plastyczna daje efekty idealnie takie, jakich oczekiwał pacjent. Na szczęście nie zawsze konieczne jest poddanie się kolejnej operacji. Zamiast tego można skorzystać ze zdobyczy nauki – żelu Macrolane.

Macrolane – nowoczesne wypełnianie

Żel Macrolane pozwala na wykonanie niewielkich korekt po operacjach plastycznych czy liposukcji. Został stworzony ba bazie naturalnie wystepującego w skórze kwasu hialuronowego. Nie uczula, jest pochodzenia niezwierzęcego i został dopuszczony do używania po rygorystycznych badaniach w Stanach Zjednoczonych. Żel Macrolane to bezpieczna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych, które miałyby na celu wygładzanie czy wypełnianie ciała. Efekt, jaki można dzięki niemu osiągnąć, jest nietrwały, ale w bardzo wielu sytuacjach wystarczający.

Efekt po użyciu Macrolane widać natychmiast. Zwłaszcza po zabiegu liposukcji jest to ważne dla osób, których skóra stała się zbyt luźna. Żel wstrzyknięty w zbyt luźne miejsca wypełni je do tego stopnia, że efekt liposukcji będzie nadal widoczny, ale bez nadmiaru zwiotczałej skóry. Macrolane stosuje się również w celu wypełnienia blizn pozabiegowych – niekoniecznie powstałych w wyniku zabiegów chirurgii plastycznej.

Prosty i szybki zabieg

Zabieg z użyciem żelu Macrolane to przede wszystkim zalety. Pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu a żel wstrzykuje się za pomocą strzykawki razem z niewielką ilością środka usypiającego. Czasami żel podawany jest za pomocą cienkiej kaniuli. W takim przypadku konieczne jest wykonanie małych, 2-3 milimetrowych nacięć. Zabieg kończy się rozmasowaniem obszarów, w które wstrzykiwany był preparat. Dzięki temu pod skórą nie pojawią się zgrubienia.

Efekt jest tymczasowy i utrzymuje się z reguły do półtora roku. Kwas hialuronowy ulega metabolizmowi, ale nie dzieje się to z dnia na dzień. Zmiany będą następowały powoli. Lekarze zalecają zatem, jeśli pacjent nadal będzie czuł taką potrzebę, powtórzenie zabiegu po upływie roku. Kolejna dawka wstrzykniętego żelu będzie już mniejsza, ponieważ poprzedni zabieg pobudził organizm do produkowania kolagenu – a ten utrzymuje jędrność skóry nawet po tym, gdy sam kwas hialuronowy przestaje już działać.

Dla kogo jest to odpowiedni zabieg?

Każda osoba, która nie ma potrzeby dokonania ostatecznych poprawek w swoim ciele może zdecydować się na wypełnianie żelem Macrolane. Jest to świetna możliwość nie tylko dla tych pacjentów, którzy chcieliby poddać się zabiegowi powiększania niektórych części ciała, ale nie chcą korzystać z implantów. Macrolane z powodzeniem stosowany jest w przypadkach, gdy poprzednie zabiegi chirurgiczne pozostawiły mankamenty, które stanowią problem dla pacjenta. Wstrzykiwaniu żelu nie powinny poddawać się osoby, które mają chorą tarczycę, wątrobę czy nerki, cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi, przewlekłe infekcje i które wykazują nadwrażliwość na działanie kwasu hialuronowego.