Piękne, pełne usta stanowią marzenie niejednej kobiety. Każdy człowiek pragnie wyglądać idealnie. Niestety, natura nie dla wszystkich okazała się łaskawa. Z pomocą przychodzi lifting.

Kobiety próbują na różny sposób poprawić wygląd swoich ust, warg. Stosują preparaty, wierzą w działanie kremów, ale najlepsze rezultaty przynosi zabieg chirurgiczny. Ten ostatni zapewnia długotrwały efekt. Warto wybrać sprawdzoną klinikę i lekarza.

Liftingowi górnej wargi zazwyczaj poddają się dojrzałe kobiety. Z możliwości poprawienia urody rzadziej korzystają osoby młode. W miarę upływu czasu górna warga ulega wydłużeniu. Niestety, nie jesteśmy w stanie zapobiec temu procesowi.

Jak przebiega lifting górnej wargi?

Zabieg liftingu wargi górnej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Chirurg plastyczny usuwa fragment skóry górnej wargi, wykonując rekonstrukcję. Jednocześnie wypełnia górną wargę specjalnym preparatem lub tłuszczem, po czym zszywa skórę. Całość trwa niespełna godzinę, a szwy są zdejmowane zaledwie po pięciu dniach. Po niespełna tygodniu osoba poddająca się zabiegowi może wrócić do swoich obowiązków.

Warto pamiętać, że każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą możliwości komplikacji. Nie inaczej jest z liftingiem górnej wargi. Czasem pojawia się krwawienie i infekcja. Na szczęście ryzyko wystąpienia komplikacji jest niewielkie.

Wojciech Chorąży