Lifting brwi za pomocą Endotine Transbleph

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z reguły mamy tylko kilka sekund, aby zrobić na kimś odpowiednie wrażenie. Zależy nam na tym, aby wypaść profesjonalnie oraz wzbudzić sympatię.

Możemy być doskonale przygotowani do spotkania, posiadać pogrom wiedzy, doświadczenia  ale… czasami jednak to za mało. W dzisiejszym świecie wygląd odgrywa znaczącą rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale również w sferze zawodowej. Estetyka, wyczucie stylu i smaku oraz markowe ubrania nie wystarczą, jeśli od samego początku nasza twarz nie wzbudza sympatii. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na rozmaite zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.

Ładna twarz połową sukcesu

Bardzo często narzekamy na ogólny wygląd naszej twarzy. Mamy wrażenie jakbyśmy cały czas byli źli, bądź smutni. Ten „groźny” wyraz twarzy wynika bardzo często nie z ogólnego wyglądu naszej twarzy, lecz z takiego, a nie innego ukształtowania naszych łuków brwiowych. O ile w niektórych przypadkach łagodniejszy wyraz twarzy możemy nadać sobie poprzez odpowiednią regulację brwi i nadając im nieco inny kształt, to z reguły nie jest to zmiana aż tak bardzo widoczna. Czasami wręcz karykaturalna, ponieważ włoski stale odrastają.

Pomocny lifting

Stąd tez, wiele osób myśli o liftingu twarzy. Czy jednak tak inwazyjny zabieg jest konieczny?
Niekoniecznie, odkąd na rynku pojawił się Endotine Transbleph, czyli endoskopowy lifting brwi  polegający na wszczepieniu pod skórę niewielkiego implantu podnoszącego ku górze nasze łuki brwiowe. Jest on całkowicie biokompatybilny z organizmem człowieka, nie uczula więc i nie wywołuje alergii. Po kilku miesiącach jego struktura ulega wchłonięciu przez organizm.

Szczegóły zabiegu

Zabieg ten różni się znacząco od tradycyjnego liftingu brwi całkowicie innym rodzajem nacięć oraz stosowaniem z reguły jedynie znieczulenia miejscowego. Aczkolwiek czasami zdarza się, że lekarz decyduje o zastosowaniu znieczulenie miejscowego. Endotine Transbleph nie przekracza 120 minut. Z reguły cały zabieg przeprowadzany jest w mniej więcej w godzinę.

Zostaje nam podany roztwór gnokainy z adrenaliną w celu zmniejszenia krwawienia i ograniczenia bólu zarówno w trakcie jak i po zabiegu.  Następnie lekarz wykonuje nacięcia w miejscu zgięcia powiek. Nie są one duże. Wykoszą maksymalnie 1,5 cm. Dzięki temu mamy pewność, że nie dojdzie do zaburzeń czucia oraz nie będziemy posiadaczami brzydkich blizn. Na tym etapie zabiegu lekarz wycina nadmiar tłuszczu i skóry. W końcowym etapie operacji następuje przymocowanie łuku brwiowego do kości przy pomocy Endotine Transbleph. Koszt tego rodzaju zabiegu zbliżony jest do cen liftingu. Wszystko jednak jest uzależnione od danej kliniki oferującej tego typu zabiegi. Decydując się na konkretną klinikę i lekarze należy zebrać o nim jak najwięcej informacji. Sporo lista zadowolonych klientów powinna stanowić najlepszy wskaźnik jego profesjonalizmu.

Każde tego typu operacja, konsultacje oraz uzyskane wyniki zależą od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu. Należy o tym pamiętać i postarać aby nasze oczekiwania miały charakter realny.

Natalia Herzog