Wiele kobiet na całym świecie marzy o kształtnych ustach. Niestety nie każda z pań obdarzona została pięknym kształtem ust, które dodatkowo z czasem zaczynają wiotczeć.

Z upływem czasu kształt ust zaczyna się zmieniać, a mianowicie  stają się miej jędrne,  opadają ich kąciki a dookoła zaczynają pojawiać się zmarszczki. Oprócz mało inwazyjnych metod poprawy wyglądu ust do których należą np. wstrzykiwane kwasu hialuronowego można doskonale powiększyć usta przy pomocy chirurgii plastycznej.

Wśród metod chirurgicznego powiększania ust możemy wyróżnić trzy techniki: Korium, powiększenie warg metodą cięcia na krawędzi oraz powiększenie warg metodą cięcia pod nosem.

Korium

Pierwszym trwałym zabiegiem powiększania ust jest metoda polegająca na przeszczepie paska skóry właściwej, zwanego korium. Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, pasek skóry pozyskujemy najczęściej z blizn lub np. z okolic podbrzusza lub kości ogonowej. Po przeprowadzeniu nacięć w kącikach ust wprowadza się korium na krawędzi czerwieni wargowej. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy naturalne i trwałe powiększenie ust.

Powiększenie warg metodą cięcia na krawędzi

Podczas zabiegu nacięcie wykonywane jest wzdłuż czerwieni wargowej, dochodzi do usunięcia cielistej części skóry, a następnie do podciągnięcia i podszycia wargi do góry. Jest to bardzo skuteczna metoda dla osób, które posiadają z natury wąskie wargi. Taka sama technika może być stosowana podczas zabiegu powiększania dolnej wargi.

Powiększenie warg metodą cięcia pod nosem

Podczas tego zabiegu doprowadza się do usunięcia paska skóry pod nosem. Jest to idealna metoda dla osób, które pragną zmniejszyć odległość pomiędzy nosem a ustami. Podczas zabiegu chirurg dba, aby łuk Kupidyna został zachowany, daje to bardziej naturalny kształt ust. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.