Piękne słońce, orzeźwiający wiatr i przyjemnie chłodna woda – nad morzem czy w lesie lato wydaje się wymarzoną porą roku. Kiedy jednak spędzamy je w mieście, upały okazują się prawdziwym koszmarem… Jak pomóc naszym stopom przetrwać cały dzień biegania w takich niesprzyjających warunkach?

 

Wybierz odpowiednie obuwie

Piękne sandałki na szpilkach, modne ciężkie obuwie sportowe, wysokie platformy… Wszystkie te buty podczas upałów lepiej zostawić w domu bądź zarezerwować je sobie na wieczorne wyjście, kiedy temperatura będzie bardziej sprzyjająca. W mieście nie ma dużych wolnych przestrzeni, a zatem także przepływu powietrza – w gorące dni nasze stopy z pewnością będą się pocić, a zabudowane obuwie jedynie pogłębi ten problem. Z kolei dość ciasne buty na wysokim obcasie zagwarantują nam otarcia czy odciski, które mogą spowodować naprawdę poważne trudności w chodzeniu. Wybierzmy więc buty z naturalnych, przewiewnych materiałów, najlepiej na płaskim lub niewysokim obcasie.

Na ratunek obolałym nogom

Czasem nie mamy wyboru – ze względów zawodowych musimy założyć wysokie obcasy lub mocno zabudowane buty od garnituru. Jeśli do tego konferencja lub spotkania trwają przez cały dzień, to nic dziwnego, że po całym dniu na nogach nasze stopy są naprawdę w opłakanym stanie. Możemy przeciwdziałać opuchliźnie oraz ich zmęczeniu stosując zawczasu specjalne żele. Jeśli jednak mamy możliwość zareagowania dopiero po fakcie, postawmy na żele chłodzące, lecz także domowy zimny kompres. Nie zapomnijmy unieść nóg wysoko, aby poprawić krążenie. Potem pozostaje nam tylko się zrelaksować!

Przestrzegajmy zasad higieny

Grzybica stóp, nagniotki i modzele – to jedynie część niebezpieczeństw, czyhających na nasze stopy. Latem są one szczególnie podatne na tego typu choroby, ponieważ ciepło i wilgoć sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów, a noszone na bosą stopę obuwie często ją ociera i uciska, powodując nadmierne rogowacenie. Aby móc cieszyć się zdrowymi oraz atrakcyjnymi stopami, zadbajmy o ich systematyczną pielęgnację. Peeling gruboziarnisty pomoże pozbyć się nagromadzonego naskórka, a odpowiedni krem nawilży i odżywi skórę. Szeroki wybór artykułów pielęgnacyjnych, m.in. peeling i krem do stóp, znajdziemy w ofercie cieszącej się uznaniem klientów marki Scholl. Warto sięgnąć też po naturalne kosmetyki, takie jak na przykład masło kokosowe czy olej migdałowy.

Nasze stopy na co dzień muszą podołać wielu wyzwaniom. Spędzając lato w dużym mieście zadbajmy o to, aby były zawsze świeże i wypielęgnowane. To nie tylko kwestia estetyki, lecz także zdrowia, komfortu oraz dobrego samopoczucia.