Ekspert z dziedziny dermatologii estetycznej, dr Monika Lelonkiewicz,  odpowiada na nurtujące pytania naszych użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi  informacjami.

Na czym polega zabieg Ellman?
– Ellman – Diatermia radiofalowa to prąd o częstotliwości fal radiowych zapewniający nieporównywalny z innymi technikami stopień kontroli, precyzji, wszechstronności i bezpieczeństwa w praktyce chirurgicznej. Służy usuwaniu włókniaków, łagodnych znamion, kaszaków i brodawek wirusowych.

U kogo przeprowadza się zabieg Modelis Shape?
– Zabieg Modelis Shape przeprowadza się u osób u których zauważa się nieco większe niedobory objętości w niektórych okolicach twarzy np. policzkach skroniach, brodzie itp. Jest to preparat kwasu hialuronowego zawierający 2 ml preparatu.

Jak działa laser diodowy KTP?
– Laser diodowy KTP o długości fali 532 nm., pozwala na okluzję naczynek małej średnicy w okolicach twarzy, na dekolcie, szyi i innych częściach ciała. Energia światła jest absorbowana przez naczynia krwionośne, ale nie przez otaczające je tkanki. Wynikająca z tego absorpcja ciepła powoduje koagulację naczyń, które są następnie absorbowane przez ciało. Różne rodzaje naczyń mogą wymagać różnego rodzaju źródeł lasera (podczerwonych lub widocznych) do efektywnego leczenia.

Czym różni się mezoterapia peptydowa biomimetyczna od klasycznej mezoterapii?
– Koktajle mezoterapii biomimetycznej są bogate w kwas hialuronowy oraz ponad 50 składników aktywnych z grupy witamin, mikroelementów, koenzymów i peptydów. Ich działanie pozwala na intensywniejszą rewitalizację skóry niż standardowa mezoterapia.

Jaką skutecznością charakteryzuje się zabieg Proshock Shape? Czy można go przeprowadzić u osób z zaawansowanym cellulitem?
– Proshock Shape to nowe rozwiązanie estetyczne w walce ze wszystkimi fazami cellulitu. Kuracja przeznaczona jest do likwidowania cellulitu w jego II, III i IV fazie rozwoju. Jest też wykorzystywana w leczeniu lipodystrofii i miejscowej otyłości. Rezultatem zabiegu jest przy tym ogólna poprawa kondycji skóry – usunięciu komórek tłuszczowych towarzyszy ujędrnienie zwiotczałej skóry i widoczne zwiększenie jej napięcia. Efekt utrzymuje się minimum rok.

Jakie części ciała poddaje się zabiegowi Hydobalans Vital?
– Twarz, szyja, dekolt, dłonie i każde miejsce na ciele, wymagające odbudowy skóry.

W jakich zabiegach wykorzystuje się laser aleksandrytowy? Proszę opisać jego mechanizm działania.
– Laser aleksandrytowy jest stosowany w depilacji zbędnego owłosienia. Wiązka promieni świetlnych przenika przez skórę, aż do mieszka włosa w którym jest pochłaniana przez barwnik skóry i włosów – melaninę. Energia lasera uszkadza cebulkę włosa, bez uszkodzenia skóry.

 Monika Lelonkiewicz
Czy osoby, które mają problem z naczynkami, mogą korzystać z zabiegów z wykorzystaniem światła LED?
– Światło LED jest przeznaczone dla każdego rodzaju skóry. Terapia jest zupełnie nową technologią do leczenia skóry i utrzymania jej w zdrowiu, do przemiany energii świetlnej na energię komórkową, a przez to do przyspieszenia wzrostu komórek, poprawy krążenia krwi, stymulowania włókien komórkowych, do produkcji protein kolagenowych i zwiększania elastyczności skóry. W zależności od problemu skóry, wykorzystuje się światło czerwone, żółte, niebieskie lub fioletowe. Jest ono przede wszystkim wspomaganiem leczenia.

 Na czym polega zabieg INNO-PEEL Lightening?
– INNO-PEEL Lightening jest skuteczną terapią odmładzającą, rozjaśniającą, a jednocześnie przywracającą równowagę skórze mieszanej i tłustej. Wskazany głównie przy przebarwieniach. Jego zaletą jest działanie na różnych poziomach skóry. W naskórku następuje pobudzenie regeneracji komórkowej, a tym samym pogrubienie skóry i naskórka. Na poziomie skóry właściwej działanie peelingu skutecznie hamuje i rozprasza akumulację melaniny. Po zastosowaniu INNO-PEEL Lightening, następuje intensywna odbudowa naskórka oraz przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych (silne działanie przeciwzmarszczkowe), rozjaśnienie przebarwień na różnej głębokości, poprawa stanu skóry tłustej i łojotokowej, zwężenie porów. Skóra po zabiegu jest gładka, elastyczna i odzyskuje swój naturalny blask.

Dr Monika Lelonkiewiecz – profil eksperta na portalu ZadbajoSiebie.pl