Kosmetyki przygotowywane w domowym zaciszu cieszą się coraz większą popularnością. Osoby, które pragną przygotować krem we własnym zakresie, powinny zapoznać się z podręcznikiem „Chemia kosmetyków surowce, półprodukty, preparatyka wyrobów” Alicji Marzec.

Kosmetologia jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki. Półprodukty nieustannie poddaje się testom, które mają na celu określenie ich skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Podręcznik przekazuje wiedzę teoretyczną dotyczącą przygotowania kosmetyków. Osoba, które pragnie wytwarzać kremy we własnym zakresie, powinna wiedzieć, czym jest emulsja i pH.

Z tyłu podręcznika można znaleźć tabele, które zawierają szereg cennych informacji, umożliwiających własnoręczne przygotowanie kosmetyków. W związku z tym, iż książka zawiera zestaw pytań, czytelnik może sprawdzić, w jakim stopniu przyswoił sobie zawarte w niej informacje.

Wprawdzie podręcznik jest adresowany do osób związanych z branżą kosmetyczną, ale zawarte w nim informacje przydadzą się każdemu świadomemu konsumentowi.

Źródło zdjęcia: ksiegarniakosmetologii.pl