Nasza skóra wymaga starannej ochrony. W dzień przed wpływem środowiska pozwalają ją chronić kremy, które dzięki olejkom, witaminom oraz filtrom przeciwsłonecznym tworzą ochronną powłokę i pozwalają zachować skórę w dobrym stanie. A jak zadbać o nią w nocy?

Noc: czas regeneracji

Nocą nasz organizm może się skutecznie zregenerować. Dotyczy to nie tylko narządów wewnętrznych, ale i skóry. To w nocy skóra pozbywa się zanieczyszczeń. Jest to jednocześnie czas regeneracji włókien, dotleniania oraz nawilżania skóry. W chwili, gdy my jesteśmy pogrążone w głębokim śnie, nasza skóra pracuje intensywnie nad swą formą. Nie tylko w naturalny sposób wzmacnia swą kondycję, ale też aktywniej wchłania witaminy i odżywcze składniki znajdujące się w kremach. Nic dziwnego, że wybór odpowiedniego kosmetyku na noc może zdziałać cuda.

Jakie kremy na noc stosować?

Kremy na noc to specjalna seria kosmetyków, które mają swe określone zadania. Od kremów na dzień różnią się one składem. Są to kremy lżejsze niż te, które mają chronić skórę w dzień. Znajdujące się w nich składniki mają przede wszystkim sprzyjać odnowie skóry. Retinol, fitoestrogeny oraz witaminy znajdujące się w kremach znacznie ułatwiają ten proces. Dzięki składnikom regenerującym oraz dotleniającym skóra może w pełni wykorzystać czas nocnego odpoczynku. Aby zapewnić skórze maksymalne wsparcie należy też pamiętać o tym, by krem na noc dopasować do swego wieku.

Kremy dla młodych i dojrzałych kobiet

Nasz wiek wpływa na potrzeby naszej skóry. Kremy na noc dla młodych kobiet to przede wszystkim kosmetyki lekkie, które mają nawilżać skórę, a jednocześnie wspierać ją w walce z wypryskami. Po 30. roku życia należy już szukać kremów, które zawierają chroniące przed procesem starzenia się przeciwutleniacze oraz substancje sprzyjające jej odbudowie. Proteiny z mleka i jedwabiu oraz witaminy A, C oraz E są tu bezcennymi składnikami. Po 40. roku życia najważniejszym składnikiem kremów na noc staje się retinol, który wraz z fitoestrogenami tworzy skuteczną broń w walce z oznakami starzenia się skóry. Taki duet pozwala odmłodzić skórę, a dzięki witaminowym dodatkom pomaga  zachować jej dobrą formę do późnej starości. Kremy do twarzy na noc to szeroki asortyment produktów, a dzięki takim producentom jak L’Oreal każda kobieta może dopasować ten kosmetyk do swego wieku oraz swych potrzeb.

Ze względu na nocną pracę skóry oraz zachodzące w tym czasie procesy, kremy na noc najlepiej stosować przed godziną 22. Dzięki temu skóra jest lepiej przygotowana do nocnej regeneracji. Efekt? Rano prezentuje się rześko i zdrowo, a jej odbudowana warstwa ochrona jest w stanie stawić czoła swym codziennym wyzwaniom.