Zabiegi laserowe Zabiegi Medycyny Estetycznej

Laser receptą na problemy cery trądzikowej

Laserowe leczenie trądziku

Problem trądziku dotyka niestety coraz większą ilość osób. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponoszą zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwa dieta i obciążenia genetyczne.

Trudny do wyleczenia

Trądzik jest uciążliwą dolegliwością. Ciężko pozbyć się tej choroby. Wypryski lubią powracać. Maskowanie pryszczy grubą warstwą podkładu nie rozwiązuje problemu, a czasem go nasila. Niektóre kosmetyki wykazują właściwości komedogenne. Oznacza to, iż przyczyniają się do wysypu niedoskonałości. Lekarze na ogół przepisują antybiotyki i maści. Te rzadko przynoszą pożądane rezultaty. Zabieg z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się wysoką skutecznością w przypadku zmian lekkich i umiarkowanych.

Światło, emitowane przez laser, niszczy bakterie i powstrzymuje nawrót trądziku. Bakterie uwalniają barwniki, które absorbują fale świetlne w zakresie światła niebieskiego. Już po kilku sesjach terapii laserowej zmniejsza się ilość sebum, ponieważ gruczoły łojowe ulegają uszkodzeniu. Laser przyczynia się również do odbudowy skóry. W związku z tym ślady po zabiegu stają się coraz mniej widoczne. Niestety, nie zawsze można usunąć je całkowicie, zwłaszcza w przypadku rozległego trądziku. Terapia z wykorzystaniem lasera znacząco poprawia komfort życia pacjenta i jego samopoczucie.

Przygotowanie i zabieg

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę. Jeśli naświetlaniu zostaną poddane plecy, panowie będą musieli pozbyć się owłosienia z tej partii ciała. Skóra nie może być opalona i poddana działaniu samoopalaczy. Nie wolno stosować leków o właściwościach fotouczulających. Przed zabiegiem należy poinformować lekarza, jak przebiegało dotychczasowe leczenie. Już po pierwszym naświetlaniu będzie można zauważyć wyraźną poprawę.

Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Zabiegi powinno się powtarzać kilkukrotnie, co 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy.

Magdalena Walma

Dodaj komentarz