Czy chociaż raz zdarzyło ci się żałować, że kupiłaś nieodpowiedni fluid? Spędziłaś wiele godzin przy drogeryjnych półkach, a potem okazało się, że kolor jest zbyt ciemny, a trwałość kosmetyku pozostawia wiele do życzenia? Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by kolejne zakupy nie zamieniły się w katastrofę.

Testuj z głową!

Podstawowym błędem, który popełniamy podczas wyboru podkładu, to sprawdzanie jego odcienia na zewnętrznej stronie dłoni. Skóra w tym miejscu jest twardsza i ma inny, często ciemniejszy kolor niż ta na twarzy, dlatego test kosmetyku nie będzie wiarygodny. Jeżeli chcemy przekonać się o tym, czy produkt będzie dla nas odpowiedni, nałóżmy go w niewielkiej ilości na linię żuchwy, najlepiej w okolicy ucha i po pewnym czasie obejrzyjmy rezultat. Miejsce posmarowane fluidem nie powinno zbytnio różnić się kolorem od reszty twarzy i tylko taki produkt może wylądować w naszym zakupowym koszyku.

Przemyślane zakupy

Jeżeli znamy już zasadę, jaką trzeba kierować się w doborze idealnego kosmetyku, możemy zwrócić także uwagę na inne jego właściwości. Poza kolorem ważne będzie także to, w jakim stopniu fluid nawilży naszą skórę, jak długo się na niej utrzyma, a także jakich składników wpływających korzystnie na kondycję naskórka może nam dostarczyć. Chociaż drogerie często kuszą nasz różnymi promocjami, nie kupujmy produktu wyłącznie ze względu na jego obniżoną cenę – wybierzmy najlepszy podkład np. Maybelline, by cieszyć się perfekcyjnie wykonanym makijażem.

Prawidłowa aplikacja

W trosce o nienaganny wygląd nauczmy się, w jaki sposób nakładać kupiony produkt tak, by uzyskać możliwie naturalny efekt. Nawet najlepszy podkład nie zapewni nam oczekiwanych rezultatów, jeśli nieumiejętnie go rozsmarujemy. Przede wszystkim nie przesadzajmy z ilością kosmetyku – do pomalowania całej twarzy wystarczy nam kropla fluidu o rozmiarze porównywalnym do rozmiaru grochu.

Dla osiągnięcia większej precyzji możemy nałożyć kosmetyk za pomocą niezbyt dużego pędzla lub przeznaczonej do tego gąbeczki, rozpoczynając od środka twarzy (czoło, nos, broda) i stopniowo przechodząc do dalszych jej części. Dzięki temu wybrany przez nas najlepszy podkład równomiernie pokryje każdy z obszarów.

Nie poddawaj się!

Być może nie od razu uda nam się wybrać produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Nie zniechęcajmy się jednak i nawet jeśli spędzimy bezowocnie wiele godzin w sklepach kosmetycznych, poszukując dla siebie najlepszego podkładu, nie będzie to czas zmarnowany – każdej z nas zależy przecież na tym, by perfekcyjnie wyglądać.