Liposukcja infradźwiękami

Systematycznie wzrasta odsetek osób otyłych. Szacuje się, że co drugi Polak ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Osobom dotkniętym nadwagą z pomocą przychodzi liposukcja.

Tłuszcz można zwalczać na różne sposoby. Możemy zmienić dietę i zacząć ćwiczyć. Niestety, tradycyjne sposoby nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Czasem problem jest na tyle zaawansowany, iż konieczna staje się interwencja specjalisty. Można zmniejszyć żołądek lub usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy infradźwiękowej.

 Przebieg zabiegu

W przypadku odsysania tłuszczu z wykorzystaniem infradźwięków nacina się skórę, po czym wprowadza specjalną kaniulę. Wenflon jest aktywowany sprężonym powietrzem, który wprawia adipocyty w nutacyjny ruch 3-D.

 Liposukcja infradźwiękami – skuteczność

Liposukcja infradźwiękami charakteryzuje się wysoką efektywnością. Ten zabieg pozwala pozbyć się tłuszczu, nie uszkadzając przy tym tkanek nietłuszczowych. Poddając się liposukcji infradźwiękami, precyzyjnie rzeźbimy sylwetkę. Na korzyść tej metody przemawia niewielka urazowość. U osób, które przeszły zabieg, nie obserwuje się siniaków i obrzęku.

W związku z tym, iż infradźwięki utrudniają przewodzenie bodźców bólowych, lekarze zazwyczaj przeprowadzają znieczulenie miejscowe. W związku z tym, iż podanie silnych analgetyków nie pozostaje obojętne dla organizmu, możliwość ograniczenia się do środków stosowanych miejscowo, stanowi zaletę.