Folia transferowa na paznokcie
freestocks.org z Pexels

Lubisz niebanalne stylizacje paznokci, które stanowią twój wyróżnik stylu? Znudził ci się tradycyjny manicure i chcesz go nieco ożywić? Folia transferowa na paznokcie wydaje się rozwiązaniem idealnym. Pozwala uzyskać efekt wow, a jej aplikacja nie nastręcza większych trudności, nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z manicure.

Spis treści:

  1. Ekstrawagancka stylizacja paznokci
  2. Srebrna i złota folia transferowa – kiedy warto po nią sięgnąć?
  3. Do jakich kolorów pasuje folia transferowa na paznokcie?
  4. Czy folia transferowa pasuje do zdobionych paznokci?
  5. Jak używać folii transferowej?
  6. Jak nakładać folię transferową na paznokcie?
  7. Czym różni się folia transferowa od folii holograficznej?

Ekstrawagancka stylizacja paznokci

Chcesz uzyskać efekt ekstrawagancki? Pomaluj paznokcie matową czernią, a następnie nadaj im charakteru, sięgając po folię transferową o nieregularnych kształtach. Od ciebie zależy, jak ją potniesz. Możesz tutaj zaszaleć z geometrycznymi wzorami lub nieregularnymi brzegami. To zapewni ci nietuzinkowy efekt.

Srebrna i złota folia transferowa – kiedy warto po nią sięgnąć?

Masz beżowy manicure i chcesz tchnąć w niego odrobinę życia, a jednocześnie uzyskać dość klasyczne zestawienie? W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się złota i srebrna folia transferowa na paznokcie. Te kolory w odcieniach szlachetnych kruszców zawsze wyglądają stylowo i nigdy nie wychodzą z mody. W przypadku chłodnego odcienia beżu lepiej sprawdzi się srebro, natomiast przy wpadającym w żółtą tonację warto postawić na złoto.

Do jakich kolorów pasuje folia transferowa na paznokcie?

To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Każda z nas pragnie uzyskać niebanalną stylizację paznokci. Folia transferowa wydaje się idealnym rozwiązaniem. Można ją bowiem zestawić z każdym kolorem. Pasuje do granatu, czerni, pudrowego różu, czerwieni, beżu, fioletu czy brązu. Tak naprawdę pod kolor wyjściowy wybieramy odcień folii. Możemy iść tutaj w połączenia harmonijne lub kontrastowe. Np. do beżowych paznokci pasuje jasnoróżowa folia transferowa – w takiej sytuacji uzyskujemy niezwykle spójny efekt. Niemniej możemy też połączyć fioletową bazę z żółtą folią transferową na zasadzie kontrastu. Przeciwległe kolory z koła barw świetnie pasują do siebie.

Czy folia transferowa pasuje do zdobionych paznokci?

Zdobienia na paznokciach same w sobie wyglądają efektownie. Nikt jednak powiedział, że nie można ich podkręcić, dokładając folię transferową. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnie, ewentualnie firmowy dress code. Jeśli masz na pojedynczych paznokciach namalowane kwiaty, możesz wyciąć niewielkie fragmenty z folii transferowej, które je dopełnią.  To idealna stylizacja paznokci na wesele czy większe wyjście, gdzie chcemy lśnić i wyglądać jak ikona stylu.

Jak używać folii transferowej?

Niektóre z nas naklejają folię transferową na całe paznokcie. Możemy jednak nałożyć niewielki wycinek o regularnych bądź postrzępionych krawędziach. Stylizacje paznokci otwierają przed nami morze możliwości. To doskonała okazja do dobrej zabawy. Możemy eksperymentować z kolorami lakierów, ich wykończeniami i różnego rodzaju zdobieniami.

Jak nakładać folię transferową na paznokcie?

Jeśli zastanawiasz się nad tą kwestią, musisz zwrócić uwagę na użyty lakier do paznokci. Przy zwykłej kolorowej emalii, należy poczekać, aż paznokcie nieco przyschną, ale wciąż pozostaną wilgotne. Wówczas folię przyklejany do niedoschniętego lakieru. W przypadku hybryd najlepiej skorzystać ze specjalnego kleju do folii transferowej.

Czym różni się folia transferowa od folii holograficznej?

Folia transferowa wykazuje zdolność do transferu, czyli przechodzenia na płytkę paznokci. Może mieć różne wykończenie. Folia holograficzna charakteryzuje się tym, że lśni i zmienia kolor jak kameleon. Folia holograficzna może też być transferowa. Wówczas nie tylko mieni się różnymi odcieniami, ale też przechodzi na płytkę.