Moda

Tania suknia ślubna

Tania suknia ślubna

Nika Zhorzholiani z Pexels

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, które zwykle starannie planujemy, rozpisując cały scenariusz uroczystości. Tego dnia każda panna młoda pragnie wyglądać olśniewająco i zachwycać swoim makijażem oraz ubiorem. Niestety suknia ślubna zazwyczaj kosztuje dobrych kilka lub kilkanaście tysięcy. Nie każdą z nas stać na poniesienie takiego wydatku. Tania suknia ślubna stanowi obiekt poszukiwań wielu pań. Gdzie można ją znaleźć? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Spis treści:

  1. Suknie ślubne i ich wygórowane ceny
  2. Suknia ślubna z sieciówki – czy to dobry wybór?
  3. Tania suknia ślubna ze sklepu multibrandowego online
  4. Suknie ślubne z drugiej ręki – czy to ma sens?
  5. Suknia ślubna z lumpeksu, czyli oszczędność pieniędzy i troska o środowisko
  6. Wypożyczalnia sukien ślubnych, czyli rozwiązanie w stylu eko

Suknie ślubne i ich wygórowane ceny

Suknia ślubna często kosztuje majątek, ponieważ jest to kreacja stworzona z myślą o tym wyjątkowym dniu. Nie zawsze jakość materiału i wykonania idzie w parze z wysoką ceną. Producenci jednak wyczuli, że na suknię ślubną chętniej wydajemy wyższe kwoty niż na kreację weselną czy dzienną. Pomijając suknie szyte na miarę oraz te wysadzane kamieniami szlachetnymi, wykonane z jedwabiu czy stworzone przez światowej klasy projektanta, tego typu ubrania okolicznościowe często mają cenę nieadekwatną do nakładu pracy i poniesionych kosztów. Krótko mówiąc, za suknie ślubne często przepłacamy. Zwykła, biała, poliestrowa wykonana masowo w Chinach, a kosztuje dobrych parę tysięcy złotych. Czy warto ponosić takie wydatki? Naszym zdanie: nie. W końcu po ślubie chcielibyśmy gdzieś wyjechać, kupić wspólne mieszkanie czy nowy samochód. Nie warto marnotrawić ogromnych pieniędzy na drogie suknie ślubne, które wcale nie pochodzą z polskiego domu mody, tylko są tanią, chińską masówką.

Suknia ślubna z sieciówki – czy to dobry wybór?

Sieciówki często mają dwa działy – z sukniami ślubnymi i codziennymi. Te pierwsze są z reguły droższe od tych drugich. Niemniej suknie ślubne z sieciówek mają konkurencyjne ceny. Za 200-600 zł możemy znaleźć godną uwagi kreację. Na dodatek sieciówki oferują wyprzedaże, podczas których zapłacimy jeszcze mniej. Możemy też rozejrzeć się w sklepach za białą suknią wizytową, która wyróżnia się eleganckim designem. Kto powiedział, że zwykła biała suknia dzięki odpowiednim dodatkom nie może stać się kreacją ślubną? Jeśli planujesz wesele w stylu boho, to nawet lepiej rozejrzeć się za białą sukienką boho w sieciówce, gdyż ta może mieć nawet lepszy skład od typowo ślubnej.

Tania suknia ślubna ze sklepu multibrandowego online

Sklepy multibrandowe online często oferują suknie ślubne. Są to dużo tańsze propozycje od tych, które znajdziemy w salonie sukien ślubnych. Tutaj oczywiście możemy nie trafić z rozmiarem, konieczne stanie się wówczas odesłanie kreacji. Czasem też tania suknia ślubna wymaga jedynie drobnych przeróbek krawieckich, których wdrożenie pozwala ją dopasować do naszych kształtów ciała. Nawet jeśli za nie zapłacimy 200 zł, to i tak uzyskamy niskobudżetową kreację ślubną. Sklepy internetowe multibrandowe dbają o to, aby ich użytkowniczki miały bogatą ofertę, pośród której znajdą suknię na miarę swoich oczekiwań.

suknia ślubna

Emma Bauso z Pexels

Suknie ślubne z drugiej ręki – czy to ma sens?

Tania suknia ślubna to często ta z drugiej ręki. Wiele kobiet sprzedaje kreacje, w których brało ślub. Nie mają bowiem co z nimi zrobić. To ubranie, które mamy na sobie tylko dwa razy w życiu – na swoim ślubie i sesji ślubnej, która zazwyczaj odbywa się kilka tygodni po uroczystości. Suknia ślubna z drugiej ręki może być brudna lub uszkodzona, dlatego warto ją dokładnie obejrzeć. Trzeba ją też przymierzyć albo przynajmniej dobrze zmierzyć ją i siebie. Czasem, gdy suknia ślubna z drugiej ręki kosztuje 50 zł, warto ponieść koszty jej naprawy i renowacji, zwłaszcza gdy odpowiada nam fasonem i wzornictwem. Przyszłe panny młode zachęcamy do odwiedzenia serwisów aukcyjnych.

Suknia ślubna z lumpeksu, czyli oszczędność pieniędzy i troska o środowisko

Czy wiesz, że tanie suknie ślubne znajdziesz też w lumpeksach? Owszem, często trafiają tam kreacje, które już dawno wyszły z mody, jednak czasem można upolować prawdziwe perełki. Problem może stanowić nasz rozmiar, ponieważ second hand oferuje pojedyncze egzemplarze poszczególnych rzeczy. Te albo nam pasują, albo musimy szukać dalej.  Tutaj także przy niskiej cenie sukni ślubnej można rozważyć jej odplamianie czy przeróbkę krawiecką.

Wypożyczalnia sukien ślubnych, czyli rozwiązanie w stylu eko

Wypożyczalnia sukien ślubnych stanowi rozwiązanie dla tych z nas, które pragną mieć piękną kreację, ale też nie chcą na nią wydać majątku i żyją w zgodzie w stylu eko. Tego typu firmy oferują często modele prosto od projektantów czy popularnych marek ślubnych. Są one na czasie, więc wpisują się w aktualne trendy. Wypożyczenie sukni ślubnej generuje znacznie mniejsze koszty niż zakup nowej. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i wydać je na pilniejsze kwestie. Ponadto wiele kobiet po ślubie staje przed dylematem – co zrobić z suknią ślubną? Czy zachować ją jako pamiątkę, której więcej nie założymy, chyba że jesteśmy influencerką i kręcimy filmiki z makijażem ślubnym? A może komuś odsprzedać lub oddać? Nie zawsze udaje się znaleźć chętną na naszą suknię ślubną, przez co ta potrafi latami zalegać na dnie naszej szafy, zabierając nam przestrzeń.

Dodaj komentarz